Çorlu deresinde çevre felaketi bitmiyor!

Geçtiğimiz aylarda bir fabrikanın atık sularını boşaltması nedeniyle kırmızı renge bürünen Çorlu deresi, benzer bir çevre kirliliğine daha maruz bırakıldı. Kimliği henüz bilinmeyen kişilerce dereye boşaltılan atık sular, derenin bu sefer gri akmasına yol açtı.

Çorlu deresinde çevre felaketi bitmiyor!

Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen yanından akan dere, geçtiğimiz ay bir fabrikanın atık sularını boşaltması sonucu kirlenerek kırmızı renge büründü. Ülke gündeminde yer bulan sansasyonel olayın ardından yetkililer olaya el atarak, sorumlu fabrikaya ceza yazdı. Dere ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerince atık suların kirliliğinden arındırılmıştı. Olayın üzerinden 1 ay geçmesine karşın yeniden aynı tehlike ile burun buruna gelen Çorlu deresi, bu sefer de gri renkte akarak kirliliğini gün yüzüne çıkardı.

DEREDEN NUMUNE ALINDI

Playın basında yer almasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı düğmeye bastı. Derede incelemede bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, konu hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamasında Albayrak,“Çorlu deresinde renk değişimi meydana geldiği yönünde müdürlüğümüze gelen ihbar üzerine denetim ekibi arkadaşlarımız derede numune alma çalışması yaptı. Dere boyunca bulunan fabrikalarda denetimlerimize devam edeceğiz. Sabah aldığımız numunelerde bir kirliliğe rastlanılmadı. Anlık bir kirliliğin geldiğini düşünüyoruz. Suyun renginde herhangi standartları aşan bir durumun olmadığını gördük. Olayla ilgili dere boyunca ekiplerimiz çalışmalarını sıklaştıracak. Nereden geldiği konusunda kesin bir bilgi yok. Labaratuar sonuçları çıktıktan sonra sonuçları sizlerle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 17:26

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65