Çorlu Belediyesi lavanta tarlası için çalışmalara başladı

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, lavanta dikimi için çalışmaların başladığını duyurdu.

Çorlu Belediyesi lavanta tarlası için çalışmalara başladı

Kapaklı Gazetesi - Çorlu Belediyesi, 'Alternatif Bitki Yetiştiriciliği' projesi kapsamında Tarım Hayvancılık ve Orman Komisyonu ile Seymen Mahallesi sınırlarında yer alan 15 dönüm tarlada lavanta dikimi için çalışmalara başladı. Hemen sekabet kayıt işlemlerini tamamla.

Çalışmaları inceleyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Meclis Üyesi ve Tarım Hayvancılık ve Orman Komisyonu Başkanı Mert Yılmaz ve Park ve Bahçeler Müdürü Erkan Tosun'dan lavanta fide dikimi ile ilgili olarak bilgiler aldı.

‘’İLK ÇİZİKLERİ ÇEKTİK’’

Ekim alanında incelemelerde bulunan ve traktöre binerek lavanta tarlasına ilk çiziyi atan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz' dedik ve lavanta tarlamızın sürümünü gerçekleştirerek ilk çizileri çektik. Buradaki çalışmaların devamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz şubat ayında yapılacak fide dikimi öncesinde tarlada hazırlıklarına devam edecek. Şubat ayında düzenleyeceğimiz dikim töreni ile de lavanta fidelerini toprakla buluşturacağız. 15 dönümlük alanda 30 bin adet lavanta fidesi dikimi yapacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyor ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 20:54

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65