Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Çorlu Belediyesi afet konteyneri sayısını arttırıyor

Çorlu Belediyesi, olası bir afet durumunda vatandaşlara güvenli alan oluşturmak amaçlı şehirde bulunan afet konteyneri sayısını arttırıyor.

Çorlu Belediyesi afet konteyneri sayısını arttırıyor

Kapaklı Gazetesi - Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, Çorlu Belediyesi olarak afetlere hazırlık kapsamında afet konteyneri sayılarını her geçen gün artırdıklarını söyledi.

‘’7 VE ÜZERİ BİR DEPREM OLABİLECEĞİ KONUSUNDA AÇIKLAMALAR VAR’’

Başkan Yardımcısı Çolpan açıklamasında Çorlu'nun Kuzey Anadolu Fay Hattı etkisinde olan yerleşim noktalarından biri olduğunu belirterek, "Bu fay hattının yüksek miktarda enerji biriktirdiği ve biriken enerjinin büyük miktarının açığa çıkması durumunda 7 ve üzerindeki büyüklükte bir depreme sebep olabileceği konusunda jeofizik mühendisleri tarafından açıklamalar yapılmaktadır. Türkiye bir deprem ülkesidir. Deprem kuşağında yer alan bölgemizde de vatandaşlarımızın afetler konusunda bilinçli ve hazırlıklı olması gerekmektedir. Vatandaşlar ile birlikte kurumların da afetlere yönelik sorumlulukları dâhilinde hazırlıklarını yapması ve yapmış oldukları hazırlıkları geliştirmeleri gerekmektedir." dedi.

‘’YENİLİKLERİ TAKİP EDİYORUZ’’

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, Çorlu Belediyesi olarak afetlere hazır bir Çorlu için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Afete hazır bir kent olma yolunda büyük gayretler gösteriyoruz. Bu kapsamda Arama ve Kurtarma Ekibimizin eğitimlerinde ve yaşanabilecek afetlerde kullanabilmesi için Fen İşleri Müdürlüğü şantiye alanında ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiye alanında konuşlandırılan ve gerektiğinde ihtiyaç noktalarına taşınabilecek iki adet afet konteynerini bu yılın mart ayında satın almıştık. Şimdi bu konteynerlere ilaveten iki adet afet konteyneri daha aldık ve bunlardan bir tanesini Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tesis alanında, diğerini ise Tenis Kompleksinde konuşlandıracağız. Çorlu Belediyesi ile Afet ve Acil Durumlara Yönelik Proje Komisyonu olarak afetlere hazırlık çalışmalarımızı güncel durumları da göz önünde bulundurarak ve yenilikleri takip ederek sürdürüyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 11:47

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3