Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Atatürk Evi açıldı

Çorlu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Atatürk Evi’, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde açıldı.

Atatürk Evi açıldı

Kapaklı Gazetesi - Çorlu Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anılarını yaşatmak için yaptırılan ‘Atatürk Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Atatürk temalı şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler, şiirlerini seslendirdi. Okudukları şiirlerle büyük beğeni toplayan öğrenciler, katılımcılar tarafından ayakta alkışlandılar.

‘’SEVGİMİZİ, SAYGIMIZI VE MİNNETİMİZİ GÖSTERMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİK’’

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde ona olan sevgimizi, saygımızı, minnetimizi ve özlemimizi göstermek adına bugün sizlerle bir araya geldik. Geçen yıl bugün temelini attığımız Atatürk Evi’mizin açılışını yine 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde gerçekleştiriyoruz. Atamızı andığımız böylesine anlamlı bir günde açılışını yaptığımız Atatürk Evi’mizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da, “Atatürk Evi’ni Çorlu’muza kazandıran Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt ve ekibine teşekkür ederiz” diye konuştu.

KATILIM YOĞUN OLDU

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar Atatürk Evi’ni gezerek incelemelerde bulundular. Kazımiye Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 17:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3