180 adet hobi bahçesi için kura çekildi

Çorlu Belediyesi tarafından web sitesi aracılığı ile yapılan duyuru ile başlayan ‘Çorlu Belediyesi Hobi Bahçesi’ başvuru süresinin tamamlanmasının ardından 180 adet hobi bahçesi için kura çekimi gerçekleştirildi. Encümen Üyeleri huzurunda gerçekleştirilen kura sonunda asil ve yedek hak sahipleri belli oldu.

180 adet hobi bahçesi için kura çekildi

Kapaklı Gazetesi - 23 Eylül 2020 tarihinde www.corlu.bel.tr web adresinden duyurusu yayınlanan ‘Çorlu Belediyesi Hobi Bahçeleri’ başvuru süresi 31 Ekim 2020 tarihinde sona erdi. En yeni videolarını izlemek için sitemize buyurun. 162 adeti ücretli, 18 adeti şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile engelli vatandaşlar olmak üzere 180 hobi bahçesi için süre içerisinde 237 adet başvuru yapıldı.

İncelemeler sonunda gelen başvuruların 223 adeti uygun görülürken bunlardan 171 adeti ücretli, 52 adeti ise ücretsiz başvuru olarak gerçekleştirildi. Geçerli başvuruların belirlenmesinin ardından Çorlu Belediyesi Kasım Ayı Encümen Toplantısı’nda encümen üyelerinin huzurunda yapılan kura çekimi ile hobi bahçelerinin asil ve yedek hak sahipleri belli oldu.

Konuyla ilgili belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ‘’Kura çekiminin ardından hak sahiplerine bildirim yapılacak ve gerekli evraklar hak sahipleri tarafından Çorlu Belediyesi’ne teslim edilecektir. İstenen evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesinin ardından hak sahipleri 2021 yılına ait ‘’Hobi Bahçesi Tahsis Belgesi’’ almaya hak kazanacaklardır.’’

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 14:38

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65