Yeşil: Çerkezköy halkını hizmetle buluşturacağız

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Nuran Yeşil, 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Ak Parti’den Çerkezköy Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıkladı. Müracaatı sırasında açıklamada bulunan Yeşil, ‘’2019 yerel seçimlerinde Çerkezköy Belediyesi’ni yeniden hizmetle buluşturacak, Çerkezköy halkının özlem duyduğu belediyecilikle de taçlandıracağız.’’ dedi.

Yeşil: Çerkezköy halkını hizmetle buluşturacağız

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Nuran Yeşil, 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Ak Parti’den Çerkezköy Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıkladı. Müracaatı sırasında açıklamada bulunan Yeşil, ‘’2019 yerel seçimlerinde Çerkezköy Belediyesi’ni yeniden hizmetle buluşturacak, Çerkezköy halkının özlem duyduğu belediyecilikle de taçlandıracağız.’’ dedi.

2002-2015 yılları arasında AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ve 2009-2014 döneminde AK Partiden meclis üyeliği yapan Nuran Yeşil, gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi iddialı bir çıkış yaptı. Ak Parti’den Çerkezköy Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklayan Yeşil, aynı zamanda yerel seçimler öncesi Ak Parti Çerkezköy’ün ilk kadın belediye başkanı aday adayı oldu.

‘’HER DAİM BİZ DEMEYİ ERDEMLİK OLARAK GÖRDÜM’’

Ak Parti Çerkezköy Teşkilatı’nda gerçekleşen başvuru esnasında konuşan Yeşil, ‘’2019 yerel seçimlerinde, inşallah sizlerin ve bizlerin gayreti ile yeni bir başarıya daha imza atacağız. Nuran Yeşil olarak halka hizmeti kendime görev edinip bu mücadelenin, bu davanın içerisinde her ne olursa olsun oldum ve olmaya da devam edeceğim. Yönetim kurulu üyeliği, kadın kolları başkanlığı ve meclis üyeliği yapmış bir kardeşiniz olarak hiçbir zaman ben dememiş, her daim biz demeyi erdemlik olarak gördüm. Siz kıymetli kardeşlerim ve bugün bu anlamlı günde beni yalnız bırakmayan arkadaşlarım, iyi ki varsınız, iyi ki buradasınız. Bir kez daha hoş geldiniz şeref verdiniz.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ’Nİ HİZMETLE TAÇLANDIRACAĞIZ’’

Yeşil, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Şairin dediği gibi bu davanın hor ve öksüz olduğu yıllarda bu aziz milletin bu davayı nasıl omuzladığını, tarih de bizler de hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte bu bilinç ile 2019 yerel seçimlerinde Çerkezköy Belediyesi’ni yeniden hizmetle buluşturacak, Çerkezköy halkının özlem duyduğu belediyecilikle de taçlandıracağız. Bugün burada halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu bilinciyle, Çerkezköy Belediyesi’ni yönetecek bilgi, beceri, tecrübe ile hazır olduğumuzu siz kıymetli kardeşlerime ve bu vesileyle Çerkezköy kamuoyuna duyurmanın gururunu yaşıyorum.’’

‘’ÇERKEZKÖY’Ü ÖRNEK BİR İLÇE YAPACAĞIZ’’

Çerkezköy’ün örnek bir ilçe olması için yılmadan çalışacağını kaydeden Nuran Yeşil, ‘’Ben Nuran Yeşil olarak hizmet verdiğim sürece hep sizin dilinizle konuştum, eğer nasip olur da Belediye Başkanı adayı olursam ve Belediye Başkanı seçilirsem yine sizin dilinizle konuşmaya devam edeceğim. Hedefim, belediye başkan aday adayı olarak yarışacağımız kısa süreli yarışta kırmadan dökmeden, arkadaşlarımla el ele, gönül gönüle aday olarak çıkmaktır. Ülkemizin 81 ilinden, daha iyi yaşanabilir bir hayat umuduyla Çerkezköy’e gelen bütün herkesin derdiyle dertlenebilen, sevincini paylaşabilen, yapıcı, büyütücü ve çoğulcu bir yönetim anlayışıyla Çerkezköy’ü yaşanabilir örnek bir ilçe yapmak için 7 gün 24 saat hizmet üreteceğiz. ‘’ sözlerini kaydetti.

‘’BU YÜKÜ TAŞIYACAĞIMA İNANIYORUM’’

Çerkezköy için projeleri olduğunu dile getiren Yeşil, ‘’30 yıldır Çerkezköy’de yaşıyorum ve esnaflık yapıyorum. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcılığı görevini de devam ettiriyorum. 4 evladım ve bir torun sahibiyim. Siyasette ve bürokraside edindiğim tecrübeyi esnaflık tecrübemle harmanlayıp, Çerkezköy halkına belediye başkan adayı olarak hizmet edecek olmanın bana yüklediği yükü biliyor, bu yükü taşıyacağıma da inanıyorum. Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunun bilinciyle Çerkezköy için projeler, sizler için kalıcı hizmetler üreteceğiz.’’ dedi.

‘’AK PARTİ’DE HİZMET ETMEK ERDEMLİKTİR’’

Ak Parti’de siyaset yaptığı için onur duyduğunu dile getiren Yeşil, ‘’Partimizin kurucu lideri, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi “İnsanı yücelt ki Devlet Yücelsin” felsefesiyle Çerkezköy’de AK kadrolarla Çerkezköy Belediyesi’ni alacak güce, bilgiye ve beceriye sahip olduğumuzun bilincindeyiz. Benim gibi aday adaylığı müracaatında bulunan tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Millete hizmet etmek insanlıktır, millete Ak Partide hizmet etmek ise erdemliktir. Bu duygu ve düşüncelerle konuşmamı noktalarken, çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayan aileme, arkadaşlarıma, partili partisiz tüm dostlarıma, Çerkezköy’ün olmazsa olmazı basın mensuplarına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Gayret bizden, Destek sizden ve Başarı Yüce Allah’tandır diyerek hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle ayrı ayrı selamlıyorum.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ATATÜRK’Ü ANIYORUM’’

Son olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak sözlerini noktalayan Yeşil, ‘’Konuşmamı burada noktalarken, partimizin bugünlere gelmesinde emeği, alın teri olan herkese,  çaycısından başkanına, başkanından üyesine, üyesinden mahalle sorumlusuna kadar herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Hayatını kaybedenlere cenabı haktan rahmet diliyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün biz kadınlara vermiş olduğu seçme ve seçilme hakkını bugün burada kullanıyor olmanın bilinciyle ölümünün 80’inci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. ‘’ dedi

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 16:03

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65