Yemek firması tahlil sonuçları gelene kadar mühürlendi

Çerkezköy’de bir firma tarafından dağıtılan yemeklerden dolayı yaşanan zehirlenme vakalarının artmasının ardından firma mühürlendi.

Yemek firması tahlil sonuçları gelene kadar mühürlendi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy’de üretim yapan bir yemek firmasında meydana gelen zehirlenme vakaları 700’ü aştı. Çerkezköy Kaymakamlığı ise firmayı tahlil sonuçları gelene kadar üretime kapattı.

700’ÜN ÜZERİNDE KİŞİ HASTANEYE BAŞVURDU

Edinilen bilgilere göre, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren 5 fabrikanın çalışanları, bir yemek firmasının getirdiği yemeklerden zehirlendi. 200’ün üzerinde işçi Çerkezköy ilçesindeki devlet hastanesi ve 2 özel hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Sonrasında şikayetler artınca hastaneye başvuranların sayısı da 700’ü geçti. Firmanın olayın olduğu akşam 57 firmaya 4 bin 500 kişilik yemek dağıtımı gerçekleştirdiği, seçimli menüden kadınbudu köfte ve tavuk yiyenlerin rahatsızlandığı bilgisi kaydedildi. Sayılar netlik kazanmazken, Çerkezköy’deki 3 hastaneye 700’ün üzerinde başvurunun olduğu belirtildi. Öte yandan hastaneye başvuranların yüzde 90’ı taburcu edildi.

ÜRETİME KAPATILDI

Çerkezköy İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerince tavuk ve kadın budu köfte yemeklerinden alınan numuneler tahlil için laboratuvarlara gönderildi. Yemeklerde arıtılarak kullanılan kuyu suyundan da alınan numuneler su analizi için tahlile gönderildi. Öte yandan tahlil sonucu gelene kadar işletme Valilik oluru ile Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından üretime kapatılarak mühürlenirken, firma yetkilileri ise müşterilerinin mağdur olmaması için diğer meslektaşı kuruluşlardan lojistik yemek desteği aldıklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 14:27

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
korkutucu
korkutucu - 2 ay Önce

Hangi firma?

şaHincİ nNibbas
şaHincİ nNibbas @korkutucu - 2 ay Önce

lider caterling ben orda çalışırken domatese tekme atıyorlardı öyle bir yerdi...

SIRADAKİ HABER

banner65