‘Süt Kardeşler’ kahkahaya boğdu

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenen ‘Süt Kardeşler’, izleyenleri kahkahaya boğdu.

‘Süt Kardeşler’ kahkahaya boğdu

Kapaklı Gazetesi - Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler tarafından yeniden uyarlanan Süt Kardeşler isimli tiyatro oyunu, Çerkezköy Belediyesinin organizasyonunda tiyatroseverlerle buluştu. Çerkezköy Kültür Merkezi’nde sergilenen oyun kostümler ve dekoruyla izleyicilerini 1950’li yıllara götürdü.

ÜNLÜ İSİMLER YER ALDI

Çerkezköy Kültür Merkezinde gerçekleşen oyuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın öyküsünden sinema için senaryolaştırılan oyun, yıllar önce büyük usta Nejat Uygur tarafından sahnelenmişti. Süt Kardeşler'in oyuncu kadrosunda, Behzat Uygur, Süheyl Uygur, Emine Ün, Nurten İnan, Ömer Yılmaz, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Elif Gönlüm gibi dev isimler yer aldı.

BÜYÜK BEĞENİ İLE İZLENDİ

Kostümleriyle ve dekoruyla izleyicileri 1950’li yıllara götüren “Süt Kardeşler” isimli müzikal oyun, tiyatroseverler tarafından büyük beğeni ile izlendi. Danslarıyla keyifli dakikalar yaşatan, yediden yetmişe herkesi güldüren ve aynı zamanda sinirini bozan ‘asabi komedi’ diye adlandırılan oyun ayakta alkışlandı. Oyunun sona ermesiyle birlikte sahneye çıkan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tiyatro sanatçılarını performansından dolayı tebrik ederken, sanatçıları Çerkezköy’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 18:17

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3