Minik izcilere oryantiring çalışması yaptırıldı

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü İzcileri, Kartaltepe Piknik Alanı’nda haritayla yön bulma çalışması yaptı.

Minik izcilere oryantiring çalışması yaptırıldı

Kapaklı Gazetesi - Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinde faaliyetlerini yürüten Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü İzcileri, hafta sonu Kartaltepe Piknik Alanı’nda “Oryantiring” (Kroki ve harita kullanılarak yön bulma) çalışması gerçekleştirdi.

ZAMANLA YARIŞTILAR

Cumartesi günü yapılan etkinlikte obalar halinde ekiplere ayrılan Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü İzcileri, kroki ve harita yardımıyla daha önceden kulüp liderleri tarafından hazırlanan parkurda hem zamanla yarıştılar, hem de parkur içerisinde yer alan hedeflerde izcilik ile ilgili sorulara cevap aradılar.

TÜM GÖREVLER BAŞARIYLA YAPILDI

Parkura yerleştirilen 12 farklı görevin obalara ayrılan izciler tarafından eksiksiz olarak yerine getirildiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yarışma sonunda 12. görev olan çadır kurmada izcilerimizin zorlu şartlar ve stres altında çadır kurmaları istenildi. Bu sayede izcilerimiz, sürekli olarak hedef ve isteklerini net bir şekilde düşünmeyi, bunlara ulaşmak için sistemli olarak çalışmaları gerektiğini doğada yaşayarak öğrendiler.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 10:57

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65