Kozuva: Rahmi Yılmaz kendi işine baksın

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, işletmelere maske dağıtımı hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Kozuva: Rahmi Yılmaz kendi işine baksın

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Oda Meclis Üyesi Rahmi Yılmaz’ın işletmelere maske temini hakkında Oda tarafından atılan bir kısa mesaja yönelik yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

Bakanlığın gönderdiği yazı üzerine böyle bir mesaj yolladıklarını belirten Başkan Kozuva açıklamasında şu sözleri kaydetti: “T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürlüğünden Odamıza iletilen yazıda işletmelerin çalışanlarına maske temini için Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ) üzerinden talepte bulunmalarının duyurulması istenmiştir. Bunun üzerine Odamız tarafından üyelerimize bilgilendirme kısa mesajı atılmıştır. Bilindiği gibi Meclis Üyemiz sayın Rahmi Yılmaz, uzun süredir Odada gerçekleşen her konuya kör muhalefetle yaklaşmayı kendisine görev edinmiş ve yine ne yazık ki konu hakkında araştırma bile yapmadan Odanın kendi üyesine maske satışı yaptığı algısı yaratarak oturduğu yerden mesnetsiz bir açıklama yapmıştır. Yılmaz’a USHAŞ’ın bir devlet kurumu olduğunu ve kısa mesajımızda da belirttiğimiz gibi maske satışıyla Odamızın bir ilgisi olmadığını hatırlatmak isterim. Bu devletimiz tarafından alınan bir karar ve Valilik talimatıyla hayata geçirilen bir durumdur. Yılmaz, gerekli eleştirileri cesaretini toplayıp bu kurumlarımıza yapabilir, neden böyle bir talimat verildiğini sorabilir. Bu kısa mesajı yalnız Odamız değil ülkemizde bulunan tüm odalar, borsalar, OSB’ler üyeleri ile paylaşmıştır.”

‘’MASKE KULLANIMINI HENÜZ İDRAK EDEMEMİŞ’’

ÇTSO olarak koronavirüs ile mücadelede üyelere destek verdiklerini söyleyen Kozuva, “Yılmaz açıklamasında her üyeye 100 maske dağıtılmasını mümkün görmüş, kendisinin de Meclis üyesi olduğu kurumun üyelerinin aklıyla alay ettiğini iddia edecek kadar çirkinleşmiş. Yılmaz’a yine bir hatırlatmada ve bilgilendirmede bulunmak istiyorum. 5 bine yakın üyemizin yüz binlerce çalışanı var. Ve her çalışanın günde en az 4 maske kullanması gerektiğini tüm işletmeler idrak etmişken, Yılmaz’ın bunu idrak edemeyerek böyle talihsiz bir açıklamada bulunması aslında kendi aklıyla alay etmesinden başka bir şey değildir. Ama ben bu durumu normal karşılıyorum çünkü Rahmi Yılmaz nafile muhalefetten başka bir şeyi bilmez. Kendisini üretime, ülkemize, bölgemize faydalı olmaya, koronavirüse karşı bilinçlenmeye davet ediyorum. Biz Oda olarak bu illetin ülkemize musallat olduğu günden bugüne dek görevimizin başındayız. Üyelerimizin faydasına olacak her konuyu TOBB’a iletiyor ve bunların takibini yapıyoruz. Fakat görüyoruz ki Rahmi Yılmaz bunlardan da haberdar değil. Okumuyor, araştırmıyor ya da daha kötüsü okusa da anlamıyor.” dedi.

‘’İŞİNE, GÜCÜNE BAKSIN’’

Kozuva son olarak şu ifadelere yer verdi; “Kendisine Allah’tan akıl, fikir ve az da olsa insaf diliyorum. Herkesin üretimle, istihdamla, sağlıkla uğraştığı şu günlerde kendi egolarını şişirmek amacıyla yaptığı gereksiz ve bomboş açıklamalarıyla ne bizleri ne de güzide basınımızı meşgul etsin. İşine, gücüne baksın.”

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 11:28

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65