‘Komşu Paket’ dayanışma kampanyası başladı

Çerkezköy Belediyesi, ‘Komşu Paket’ uygulaması ile anlamlı bir sosyal yardımlaşma projesine imza attı.

‘Komşu Paket’ dayanışma kampanyası başladı

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi, başlattığı ‘Komşu Paketuygulaması ile dar gelirli ailelere yardımcı olmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, uygulamaya destek vermek isteyen vatandaşların ‘komsupaket.cerkezkoy.bel.tr’ adresinden temel gıda maddelerinden oluşan 100 TL değerindeki paketi satın alabileceğini belirtti.

“İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR”

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ve ekonomik sıkıntılar nedeni ile dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin sıkıntılı günler geçirdiğini söyleyen Başkan Akay, “Bu süreçte işsiz kalan, ekonomik sıkıntı çeken, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımıza, Çerkezköylü hayırsever vatandaşlarımızın yardım elinin uzanabilmesi amacı ile Çerkezköy Belediyesi olarak komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresinden Komşu Paket uygulamasını başlattık.” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILACAK”

Başkan Akay, Komşu Paket kampanyasına katılmak isteyen hayırsever vatandaşların ilk önce komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini ziyaret etmeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi: “komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini ziyaret eden hayırsever vatandaşlarımız temel gıda maddelerinden oluşan 100 Türk Lirası değerindeki ‘Komşu Paketi’ satın almak için anlaşmalı olduğumuz yerel market zincirlerinin banka hesaplarına IBAN numarası üzerinde Komşu Paket bağış tutarını yatırabilir. Ardından anlaşmalı olduğumuz marketin hesabına yatan tutarı gösterir banka dekontunu sisteme yükleyerek, Komşu Paket Bağış Formunu doldurabilirsiniz. Sizlerin yerel market zincirlerinden satın almış olduğu erzak paketleri, gün sonunda Belediyemiz personelleri tarafından teslim alınıp, bizlere başvuran ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştırılacak. Son olarak da Komşu Paket desteğinizin ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştığı bilgisi sizlere iletilecek.”

“VEREN EL, ALAN ELİ GÖRMEYECEK”

“Bizler de bu dönemde Çerkezköy Belediyesi’nin öz kaynakları ve hayırsever hemşehrilerimizin destekleriyle komşularımızın dertlerine bir nebze de olsa derman olmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Akay, “Veren elin, alan eli görmediği, komşularımızla dayanışma içinde olduğumuz bu günlerin kıymetini bilerek, sağlık, huzur ve barış içinde yaşayacağımız nice Ramazanlarda buluşmak dileğiyle tüm hayırseverlerimizi, sanayicilerimizi, esnaflarımızı Komşu Paket kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum.” ifadeleri ile açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 12:29

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65