İkram Çeşmesi’nden yeniden çorba akmaya başlıyor

Çerkezköy Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete sunulan İkram Çeşmesi’nden 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren her sabah yeniden sıcak çorba ikramı yapılmaya başlanacak.

İkram Çeşmesi’nden yeniden çorba akmaya başlıyor

Kapaklı GazetesiÇerkezköy Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete sunulan İkram Çeşmesi’nden 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren her sabah yeniden sıcak çorba ikramı yapılmaya başlanacak.

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde Amfi Tiyatro yanında hizmet veren İkram Çeşmesi, 16 Eylül Pazartesi günü itibariyle akmaya başlayacak. Her sabah işe giden veya işten gelen işçiler, okula giden öğrenciler için bu noktada çorba ikramı yapılacağını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Yaz tatilinin ardından işe giden veya işten gelen işçilerimiz ile okula giden öğrencilerimiz 16 Eylül Pazartesi gününden itibaren sabah çorbalarını yeniden ikram çeşmemizden içmeye başlayacaklar. Sabah erken saatlerde uyanarak, okuluna, işine koşturan öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için sıcak bir çorbanın öneminin büyük olduğunu biliyoruz. Bu nedenle 2015 yılında hizmete soktuğumuz İkram Çeşmemizin gerekli bakım ve temizliğini yaparak, Pazartesi gününden itibaren yeniden halkımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

‘’HER GÜN SICAK ÇORBA AKACAK’’

Her gün 06.00 ile 09.00 saatleri arasında hizmet verileceğini belirten Başkan Akay,  “İkram çeşmesinde en geç 06.30’da çorba hazır olacak. Vatandaşlarımız çeşmedeki çorba bitene kadar içebilecekler. Üç vanası olan bu çorba çeşmesinden vatandaşlarımız her sabah 06.30 ile 09.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çorbalarını içmeye devam edebilecek” dedi. Hafta içerisinde hizmet veren İkram Çeşmesi’nden her gün değişik çorba çeşitlerinin akacağını kaydeden Akay, her gün çorbanın bitmesi ile birlikte temizliği yapılan çeşmenin hijyeni için gerekli özenin gösterildiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 13:33

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3