Eke: 'Sağlıklı Beden’ sloganı ile bu yola çıktık

Özel Fizitem Tıp Merkezi yönetimi, düzenlediği kahvaltı programında bölgedeki basın mensupları ile bir araya geldi.

Eke: 'Sağlıklı Beden’ sloganı ile bu yola çıktık

Kapaklı Gazetesi - Özel Fizitem Tıp Merkezi Mesul Müdürü Dr. Muhammet Ali Eke, düzenlenen kahvaltı programında basın mensuplarına kurumla ilgili bilgi aktardı. Her ortamda ile kazanmak mümkün.

Programa bölgedeki basın mensuplarının yanı sıra Fizitem Tıp Merkezi Mesul Müdür Dr. Muhammet Ali Eke, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanları Dr. Tayfun Güngör ve Dr. Ömer Nas, Baş Fizyoterapist Büşra Nur Kahraman ve basın mensupları katıldı.

‘’EN BÜYÜK GAYEMİZ BÖLGE HALKINA HİZMET ETMEK’’

‘Sağlıklı Beden’ sloganı ile bu yola çıktıklarını kaydeden Özel Fizitem Tıp Merkezi Mesul Müdürü Dr. Muhammet Ali Eke, ‘’Özellikle yaşlı nüfusta ortaya çıkan nörolojik problemler, çalışan nüfusla ortaya çıkan ortopedik-nöroşirurjik problemler ve çocuklarda rastladığımız pediatrik problemler alanında ihtiyacı karşılayacak ve diğer sağlık tesisleri ile beraber sinerji oluşturarak Özel Fizitem Tıp Merkezi olarak en büyük gayemiz bölge insanına hizmet etmektir.” dedi.

‘’TEDAVİ NOKTASINDA HER GÜN DAHA İLERİ GİDİYORUZ’’

Pandemi koşullarında açılış düzenlenemediğini ancak merkezin faal olarak vatandaşlara hizmet ettiğini kaydeden Eke, ”Yaklaşık iki yıl önce bölgemizde, Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizde sağlık ile ilgili hangi alanda daha fazla ihtiyaç var diye düşündük ve fizibilite yaptık. Özellikle sanayi kuruluşlarının yoğun olduğu bölgemizde kas, iskelet sistemi hastalıklarının tedavisi için bir sağlık merkezi ihtiyacının olduğunu tespit ettik. Akabinde Özcanlar Tekstil Şirketler gurubu bünyesinde Özel Fizitem Tıp Merkezini kurma kararı aldık. Kuruluş süremiz; Sağlık Bakanlığından ruhsat alma, bina revizyonu, cihaz alım ve ekibin oluşturulması yaklaşık iki yıl sürdü. Geçtiğimiz Mart ayı itibariyle SGK anlaşmalı tıp merkezi olarak faaliyete başladık. Tabii bir sürecim pandemi dönemine denk gelmesi bir olumsuzluk olarak nitelenirken, biz kurum olarak bu olumsuzluğu hissettirmeden tedaviler noktasında her gün bir önceki günden daha ileri giderek yolumuza devam ettik. Yine aynı pandemi döneminde toplu açılış yasaklarından dolayı, tedbirler çerçevesinde açılışımızı en müsait ileri bir tarihe erteledik.’’ İfadelerini kullandı.

‘’25 KİŞİLİK BİR KADRO İLE HİZMET VERMEKTEYİZ’’

Kurumdaki olanaklar hakkında bilgi aktaran Eke, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Merkezimizde Mesul Müdür olarak ben Dr. Muhammet Ali Eke, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlarımız Dr. Tayfun Güngör ve Dr. Ömer Nas olarak üç hekim görev yapmaktayız. Baş Fizyoterapistimiz Büşra Nur Kahraman ile beraber 6 fizyoterapistimiz, üç fizyoterapi teknikerimiz, üç acil ve genel poliklinik sağlık personelimiz, bir laboranttan oluşan sağlık ekibimizle beraber toplam 25 kişilik bir kadro ile hizmet vermekteyiz. Merkezimizde bir adet yetişkin ortopedik ve nörolojik rehabilitasyon salonumuz, iki adet pediatrik rehabilitasyon salonumuz ve 16 adet fizik tedavi ve özel uygulama bölümlerimiz ile bir adet laboratuarımız mevcuttur. SGK anlaşmalı tıp merkezimizde aynı zamanda özel tamamlayıcı sağlık sigortaları ile hasta kabulümüz mevcuttur. Özellikle A ve B grubuna giren nörolojik rehabilitasyon (Felç, inme papapleji, hemipleji, serebral palsi) hastalarından herhangi bir fark ücreti almadan hatta imkanlar çerçevesinde ücretsiz servis çıkararak günlük tedavi seansları düzenlemekteyiz. Yine özel ve tamamlayıcı sigortaları olan hastalarımızdan SGK anlaşmalı tedavilerde herhangi bir fark ücreti almadan tedavilerini gerçekleştirmekteyiz.’’

‘’BEL VE BOYUN FITIĞI HASTALARINA HİZMET VERİYORUZ’’

Merkezde yapılan tedaviler hakkında da bilgilendiren Eke,” Merkezimizde yetişkinlerde görülen Multiple Skleroz, Parkinson Hastalığı, İnme , Omirilik Yaralanması; çocuk hastalarımızda görülen serebral palsi, Spina Bifida , Muskuler Distrofi, Brakial Pleksus gibi rahatsızlıklarda kişinin yürüme ve kol fonksiyonlarındaki eksikliklerin ve yetersizliklerin rehabilitasyonu tecrübeli fizyoterapistlerimizce uygulanmaktadır. Merkezimizde ayrıca, her türlü kırık çıkık, yırtık operasyonları ve protez uygulamaları sonrası gelişen kısıtlılık ve güçsüzlük gibi problemlerin tedavisi yapılmaktadır. Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Polimiyalji romatika, sjögren sendromu gibi romatizmal hastalıkların tanı ve tedavileri de yapılmaktadır. Kurumumuz da bel ve boyun fıtığı, diz problemi gibi hastalıkların tedavisini manuel terapi, kuru iğneleme, kupa tedavisi ve PRP uygulamaları uygun hastalarda hastanın ihtiyacına göre uygulanmaktadır. Yine merkezimizde mikroenjeksiyon yöntemi ile migren tedavisi, bölgesel lipoliz uygulamaları, kalıcı akne tedavileri, saç dökülmesini engelleyen hatta canlı saç köklerinden tekrar saç çıkmasını sağlayan saç tedavileri başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Biofeedback yöntemi ile frekans tıbbı üzerinden alkol madde ve sigara bağımlılık tedavileri, karbonhidrat silmesi yöntemi ile obezite tedavileri, ruhsal dengeleme yöntemi ile panik atak ve depresyon tedavileri, allerji tedavileri başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.” dedi.

‘’TÜM TEDBİRLER ALINIYOR’’

Pandemi tedbirlerine uyduklarını kaydeden Eke, “Hastalarımız tedaviye geldiklerinde girişte ve tedavi salonlarının girişlerinde ellerini stantlarda dezenfekte edebilmektedir. Yine her hastanın girişte ateş ölçümü yapılmaktadır. Poliklinikler ve tedavi salonlar ozon bazlı ultraviyole ışınları ile dezenfekte edilmektedir. Kullanılan çarşaflar her hastadan sonra değiştirilmekte ve aletlerimiz her hastadan sonra dezenfekte edilmektedir. Kapı kolları ve paralel bar gibi sık kullanılan yerler sık sık dezenfekte edilmektedir. Personelimiz ve hastalarımıza kurum içinde maske temini yapılmaktadır.” sözlerini kaydetti.

Basın toplantısının ardından Özel Fizitem Tıp Merkezi Mesul Müdürü Dr. Muhammet Ali Eke, merkezde bulunan tedavi merkezlerini gezdirerek tedavi yöntemlerini anlattı ve cihazlar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 14:00

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selami piroğlu
Selami piroğlu - 12 ay Önce

Şişlinin En Populer Eskort Portalı : http://sisliclub.com/

SIRADAKİ HABER

banner65