Doğa gönüllülerinden Başkan Akay’a ziyaret

TEMA Vakfı Çerkezköy Sorumlusu Nilüfer Ceylan, 3 Kasım 2019 tarihinde İstanbul Maratonu’na katılan Çerkezköy Koşu Takımı gönüllü koşucuları Seçkin Terek, Muazzez Terek, Müzehher Girgin, Gülşah Avcılar, Sevilcan Yılmaz ve Seçil Erdoğan ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Doğa gönüllülerinden Başkan Akay’a ziyaret

Kapaklı Gazetesi - TEMA Vakfı Çerkezköy Sorumlusu Nilüfer Ceylan, 3 Kasım 2019 tarihinde İstanbul Maratonu’na katılan Çerkezköy Koşu Takımı gönüllü koşucuları Seçkin Terek, Muazzez Terek, Müzehher Girgin, Gülşah Avcılar, Sevilcan Yılmaz ve Seçil Erdoğan ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, TEMA Vakfı Çerkezköy Sorumlusu Nilüfer Ceylan ve beraberindeki Çerkezköy Koşu Takımı Gönüllülerini makamında ağırladı. İstanbul Maratonu’na ilk olarak 2017 yılında katıldıklarını kaydeden Nilüfer Ceylan, “İstanbul Maratonu’nda katılımın fazla olmasında ulaşımın Çerkezköy Belediyesi’nce karşılanmış olması çok büyük bir etkendir. 3 Kasım 2019 tarihinde 208 kişi olarak katıldığımız İstanbul Maratonu’nda toplanan 55 bin 461 TL bağış ile 546 çocuğumuz ücretsiz Ağaç Kardeşliği Projesi’nden faydalandı. Kentimizde TEMA Vakfı’nın çalışmalarına her zaman verdiği destekten dolayı Çerkezköy Belediyemize minnettarız” dedi.

‘’TÜM DOĞA GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ’’

İklim değişikliği konusunda Çerkezköy Belediyesi’nin yapacağı çalışmalara her zaman destek vereceklerini ve ortak çaba sarf edeceklerini sözlerine ekleyen Ceylan, “TEMA Vakfı çalışmalarına verdiğiniz destek ile toprağı bereketli, suyu temiz, ormanı yeşil, milyonlarca canlının birlikte yaşadığı bir dünyaya bir adım daha yaklaştık. TEMA Ailesi olarak verdiğiniz destekten dolayı tüm doğa gönüllüleri adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ANLAMLI HEDİYE

Nilüfer Ceylan ve Çerkezköy Koşu Takımı Gönüllüleri ziyaret sırasında Başkan Vahap Akay’a teşekkür plaketi ve ağaç uzmanı, doğa kitapları ödüllü yazarı William Bryant Logan’ın bir tasarım ve toplum bilimleri okulu olarak gördüğü meşe ağacının insanlık tarihindeki yerini anlattığı ‘Meşe Medeniyetin Çerçevesi’ isimli kitabını hediye etti. Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Akay, Çerkezköy Belediyesi olarak daha yeşil, daha yaşanılabilir bir kent olma yolunda çalışmalarını sürdüreceklerini ve TEMA Vakfı’nın her türlü projelerine destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 10:51

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3