ÇOSB’den ‘Sıfır Atık Projesi’ eğitimi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün her yıl ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği “Sıfır Atık Projesi” ve “Yangından Korunma” eğitimleri 2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

ÇOSB’den ‘Sıfır Atık Projesi’ eğitimi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün her yıl ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği “Sıfır Atık Projesi” ve “Yangından Korunmaeğitimleri 2019-2020 eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

ÇOSB Bölge Müdürlüğü İdari Bina 4. Kat Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimlerde öğrencilere yangından korunma ve çevre bilinci oluşturulmaya çalışılıyor. 04 Ekim 2019 Perşembe günü başlayan eğitimler, Haziran ayına kadar devam edecek. Her hafta bir okulun geldiği eğitimlere, Çerkezköy ve Kapaklı’daki tüm ilkokulların üçüncü sınıf öğrencilerinden katılım sağlanıyor.

Her yıl 1000’in üzerinde öğrencinin katıldığı eğitimler kapsamında; ÇOSB Bölge Müdürlüğü Çevre Atık Kontrol Şefliği tarafından öğrencilere, sıfır atık projesi ile ilgili bilgilendirmeler yapılıyor, çevreyi korumanın önemi vurgulanıyor. ÇOSB Bölge Müdürlüğü İtfaiye Şefliği tarafından da yangından korunma eğitimi veriliyor. Teorik bilgilerin ardından ÇOSB İtfaiye birimini ziyaret eden öğrenciler, eğitimde öğrendiklerini uygulamalı olarak görme imkanı buluyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 13:48

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3