Çocuk korosu için başvurular 1 Şubat’ta başlıyor

Çocukları kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönlendirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren Çerkezköy Belediyesi, Çocuk Korosu oluşturuyor.

Çocuk korosu için başvurular 1 Şubat’ta başlıyor

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından çocukların sanat ve müziğe ilk adımlarını atmalarını sağlamak amacıyla Çocuk Korosu oluşturulacak.

9-14 yaş arası çocukların ücretsiz olarak katılabileceği Çocuk Korosu’nun başvuruları 1-12 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Belediye tarafından yapılan açıklamada, müziğe ilgi duyan çocukların belirtilen tarihler arasında HES kodu ve kimlik fotokopileri ile birlikte Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masalarına başvurabilecekleri duyuruldu.

“UZMAN EĞİTMENLER DERS VERECEK”

Çocukların uzman kadro eşliğinde eğitim alacağını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çocuklarımızın öz kültürünü benimsemesi için oluşturulacak koroya başvurular 1 Şubat Pazartesi günü itibari ile başlayacak. 9-14 yaş arası müziğe ilgi duyan çocukların katılabileceği Çocuk Korosu, çalışmalarını Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirecek” dedi.

“MÜZİKAL ALGILAMA SINAVI YAPILACAK”

Çocuk Korosu’na katılmak isteyen çocukların Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masalarına müracaat edebileceklerini kaydeden Başkan Akay, “Koroya katılmak isteyen çocuklar, aileleriyle birlikte HES kodu ve kimlik fotokopileriyle başvurabilirler. Kayıt yaptıran çocuklarımız için de daha sonra belirlenecek bir tarihte konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından Müzikal Algılama Sınavı yapılacak. Bu sınavda başarılı olan 40 çocuğumuz Çerkezköy Belediyesi Çocuk Korosu’na seçilecek” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIZI SANATLA BULUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Çerkezköy Belediyesi olarak kültür ve sanat alanlarında birçok çalışmaya imza attıklarını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Amacımız, çocuklarımızı küçük yaşlarda müzik ve sanatla buluşturarak, onların sosyal hayatlarına katkı sağlamaktır. Kültür-sanat bilincini ve müzik disiplinini küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza aşılamak ve onların kaliteli vakit geçirmelerine katkı sunmak en büyük arzumuzdur. Bu doğrultuda oluşturacağımız Çocuk Koromuza, sanata yatkın bütün çocuklarımızı davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 12:30

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65