Çerkezköy’e 4 yeni park alanı kazandırılıyor

Çerkezköy’de 4 farklı noktada sürdürülen park yapım çalışmaları devam ediyor.

Çerkezköy’e 4 yeni park alanı kazandırılıyor

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi tarafından vatandaşların aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilecekleri toplamda 14 bin metrekarelik yeni park alanlarının yapım çalışmaları devam ediyor.

Çalışmaların tamamlanmasıyla kente 4 yeni modern park yeri kazandıracaklarını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yeni parklarımızdan birini İstasyon Mahallemizde Poyraz Sokak’taki 2 bin 571 metrekarelik alan üzerine yapıyoruz. Buradaki parkımızda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları da olacak.” dedi.

“BAĞLIK MAHALLEMİZDE 2 FARKLI NOKTADA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Bağlık Mahallesi’nin iki farklı noktasında çalışmaların devam ettiğini kaydeden Akay, “Bunlardan ilki Aşık Veysel Sokak’ta 3 bin 724 metrekarelik bir alan üzerine yapılıyor. Diğeri ise Yaldız Sokak’ta 4 bin 213 metrekarelik bir alan üzerine yapılıyor. Aşık Veysel Sokak Parkı’nda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Yaldız Sokak Parkı’nda da yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol sahası yapıyoruz. Bu parklarımızda da ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları olacak” açıklamalarında bulundu.

“ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanmasının hedeflendiği belirten Başkan Akay, “Parklarımızda aydınlatma ve otomatik sulama sistemleri de yapılacak. Bu parklarımızın yapımlarının tamamlanması ile birlikte yaklaşık 14 bin metrekarelik park ve yeşil alanı daha vatandaşlarımızın kullanımına kazandırmış olacağız. Daha yeşil, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Çerkezköy için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2021, 15:18

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65