Çerkezköy’de park ve yeşil alan çalışmaları devam ediyor

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçede devam eden park ve yeşil alan çalışmalarını inceledi.

Çerkezköy’de park ve yeşil alan çalışmaları devam ediyor

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy’ün 4 farklı noktasında devam eden park ve yeşil alan çalışmalarını inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, toplamda 14 bin metrekarelik park ve yeşil alanın ilçeye kazandırılacağını belirtti.

“YAŞAM ALANLARIMIZ ÇOĞALIYOR”

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentteki park alanlarına yenilerinin eklendiğini söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yeni parklarımızdan birini İstasyon Mahallemizde Poyraz Sokak’taki 2 bin 571 metrekarelik alan üzerine yapıyoruz. Buradaki parkımızda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları da olacak. Çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki park alanımızda da yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda yine yürüyüş ve dinlenme alanları da yapılıyor.” dedi.

“BAĞLIK MAHALLEMİZDE 2 FARKLI NOKTADA PARK”

Bağlık Mahallemizde de iki farklı noktada yeni park alanlarının yapımına başlanıldığını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Bunlardan ilki Aşık Veysel Sokak’ta 3 bin 724 metrekarelik bir alan üzerine yapılıyor. Diğeri ise Yaldız Sokak’ta 4 bin 213 metrekarelik bir alan üzerine yapılıyor. Aşık Veysel Sokak Parkı’nda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Yaldız Sokak Parkı’nda da yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol sahası yapıyoruz. Bu parklarımızda da ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları olacak.” açıklamalarında bulundu.

“TOPLAM 4 BİN METREKARELİK YAŞAM ALANLARI”

Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını söyleyen Akay, “Parklarımızda aydınlatma ve otomatik sulama sistemleri de yapılacak. Bu parklarımızın yapımlarının tamamlanması ile birlikte yaklaşık 14 bin metrekarelik park ve yeşil alanı daha vatandaşlarımızın kullanımına kazandırmış olacağız. Daha yeşil, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Çerkezköy için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 12:32

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65