Çerkezköy kapalı cezaevi kapatıldı

Adalet Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda 33 yıl faaliyet gösteren Çerkezköy Kapalı Ceza İnfaz Kurumu kapatıldı.

Çerkezköy kapalı cezaevi kapatıldı

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy’de yapımına 1986 yılında başlanan ve 1988 yılında açılan Çerkezköy Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Adalet Bakanlığınca alınan karar gereği 33 yıl sonra kapatıldı. Çerkezköy tarihinde bir sayfa daha kapanmış oldu.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Güvenlik önlemleri alınarak, önceki gün gerçekleştirilen tahliye işlemlerinde, cezaevinde kalan 17 mahkumun Tekirdağ 1.Nolu Cezaevine nakledildiği öğrenildi. Eşyalarıyla beraber sevk edilmek için nakil araçlarına bindirilen mahkumlara, jandarmaya ait trafik ve koruma araçları eşlik etti. Öte yandan cezaevinin demirbaş eşyaları ise diğer cezaevlerine gönderilerek, cezaevi tamamen boşaltılmaya başlandı. Çerkezköy Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli de işlemlerin bitmesinin ardından Tekirdağ ve çevre illerdeki cezaevlerinde görev alacak.

FİRAR OLAYI İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Zaman zaman birçok ünlünün kaldığı cezaevi 2007 yılında meydana gelen 6 hükümlünün iki infaz koruma memurunu boğazlarına dayadıkları kırılmış bardakla etkisiz hale getirerek firar etmeleri olayı ile Türkiye gündemine oturmuştu. Öte yandan tamamen boşaltılan Çerkezköy Kapalı Cezaevinin yerine ise ne yapılacağı Çerkezköy gündeminde şimdiden merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 18:18

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65