Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 24 – 27 Ekim’de ziyaretçilerini ağırlayacak

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı bu yıl 24 – 27 Ekim tarihlerinde ziyaretçilere kapılarını açacak.

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 24 – 27 Ekim’de ziyaretçilerini ağırlayacak

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Endüstriyel Fuarı(ÇEF), bu yıl kapılarını 5’inci kez açacak. İlki 2017 yılında gerçekleştirilen fuar, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde, 24-27 Ekim 2021 tarihleri arasında Çerkezköy Kapalı Pazar Yerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Yurtiçi Fuar Takvimi’nde 2019 yılından itibaren yer alan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı geçen yıl pandemi nedeniyle sanal ortamda yapılmıştı. Bölgenin ilk ve tek Endüstriyel Fuarı, bu yıl bölgenin lokomotif firmalarını da bünyesine katarak, BSH, HEMA, Korkmaz, Toprak Global, Vöber Kozmetik gibi farklı büyüklüklerde firmalar bir araya gelecek.

“ÇERKEZKÖY ENDÜSTRİYEL FUARI’NIN OLGUNLAŞTI”

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, fuar hakkında yaptığı açıklamada bu yıl beşinci kez yapılacak olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın olgunlaştığını kaydederek, “Bölge endüstrisinin kapasitesini artıracak, ticaretini ve ihracatını geliştirecek fuarlara katılım sağlanması ve kimi zaman bu fuarların bölgemizde düzenlenmesi amacıyla Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte organize ettiğimiz Çerkezköy Endüstriyel Fuarını daha geniş bir kitleyle daha da büyümüş bir şekilde bu yıl tekrar gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“SANAYİNİN GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNMALARI EN BÜYÜK TEMENNİMİZDİR”

Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Kapaklı ilçeleri, coğrafi konumu sebebiyle de Avrupa Birliği ve İstanbul pazarlarına yakınlığı ile başta tekstil olmak üzere elektrik-elektronik, metal gibi pek çok iş kolunu barındırdığını kaydeden Şahin, “Bu geniş yelpazede yer alan firmalarımızın bir araya gelerek sinerji yaratmaları ve bölge sanayinin gelişmesine katkıda bulunmaları en büyük temennimizdir. Geçen yıl pandemi nedeniyle sanal ortamda yapılan fuarın bu yıl yüz yüze yapılacak olması bizim için ayrı bir mutluluk olacak. Beşinci yılında ulusal ve uluslararası düzeyde firmaları bir araya getiren ÇEF olgunlaşıyor. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte düzenlediğimiz organizasyonumuzun önümüzdeki yıllarda daha da gelişerek ulusal ve uluslararası düzeyde büyümesi dileklerimle katılım gösteren tüm firmalarımıza verimli bir fuar geçirmelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“SANAYİNİN TANITIMI İÇİN ÇEF’İN ÖNEMLİ BİR UNSUR”

Fuarın düzenleyicilerinden Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva da Çerkezköy ve çevresindeki sanayinin tanıtımı için ÇEF’in önemli bir unsur olduğunu belirterek, “İlkini 2017 yılında yaptığımız ve her sene düzenli olarak gerçekleştirmekte olduğumuz Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, Trakya Bölgesi'nin ilk ve tek endüstriyel fuarı olarak bugüne kadar büyük başarılar elde etti. Çerkezköy Endüstriyel Fuar’ını düzenlemekteki amaçlarımız arasında Oda olarak üyelerimize katkı sağlayacak çalışmalar yapmak ve bölgemize değer katmak var. Aynı zamanda hem bölgesel hem de ulusal anlamda firmalarımız adına yeni ufuklar açmak ve etki alanlarını genişletmeleri konusunda fayda sağlayabilmek de diğer önceliklerimiz arasında yer alıyor. 2017 yılında başlamış olduğumuz Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, emeği olan tüm kadrosuyla birlikte her sene güçlenerek ve üstüne katarak ilerleyen bir proje olarak hayata geçmeye devam ediyor. Bu sene de 24-27 Ekim tarihlerinde Çerkezköy kapalı pazar yerinde gerçekleştirmeye hazırlandığımız Çerkezköy Endüstriyel Fuar’ı bölgemiz kurumlarından Trakya Kalkınma Ajansı, Odamız ve Çerkezköy Belediyesi iş birliğinde değerli katılımcı ve ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Firmaların üretim kapasitelerini arttırmaya, firmalar arası iletişim ve etkileşime katkı sağlayarak bölgede fark yaratmaya hazırlanan ve bölge sanayisinin gelişimine katkı sağlayacak olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’na herkesi bekliyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 18:31

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65