Çerkezköy Belediyesinde ‘HES Kodu’ uygulaması başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs tedbirleri kapsamında başta kamu kurumlarına girişte uygulamaya alınan HES Kodu Sistemi Çerkezköy Belediyesi Hizmet Binası’nda başladı.

Çerkezköy Belediyesinde ‘HES Kodu’ uygulaması başladı

Kapaklı Gazetesi - Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası tüm kamu kurum ve kuruluşlarında zorunlu hale getirilen HES Kodu Uygulaması Çerkezköy Belediyesi’nde de başladı. Herkese kazandıran için hemen harekete geç!

Uygulama kapsamında vatandaşlar, Çerkezköy Belediyesi girişinde görevli personellere TC Kimlik numarasını ibraz ederek, yeni kimlik kartına ve yeni ehliyete sahip vatandaşlar ise kimlik çipini okutup, ateşlerini ölçtürerek işlemlerini yaptıracaklar.

‘’HERKES DAHA GÜVENDE OLACAK’’

HES Kodu uygulamasının bugün itibari ile Çerkezköy Belediyesi’nde uygulanmaya başlandığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Koronavirüs Tedbirleri’ kapsamında biz de belediyemizde HES Kodu okutarak Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızın takipte olup olmadığını (Karantina, izolasyon) tespit ediyoruz. Bu uygulama ile vatandaşlarımız daha sağlıklı ve daha güvenli şekilde işlemlerini yapabilecek. Maske, mesafe ve hijyen kurallarımıza uyarak koronavirüs ile mücadelemize devam ediyoruz” diye konuştu.

‘’KURAL VE TEDBİRLERE UYALIM’’

HES Kodu alamayan vatandaşlara Belediye görevlilerinin yardımcı olduğunu ve HES Kodu aldığını belirten Başkan Vahap Akay, salgının hızla arttığı bu günlerde vatandaşlarımızın alınan önlem ve tedbirlere sıkı sıkıya uymalarını, maske, mesafe ve hijyen kurallarını ihmal etmemelerini istedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 11:37

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65