Çerkezköy Belediyesi kar yağışı ve buzlanmaya karşı önlemini aldı

Çerkezköy Belediyesi, etkili olabilecek kar yağışı ve buzlanmalara karşı kış hazırlıklarını tamamladı.

Çerkezköy Belediyesi kar yağışı ve buzlanmaya karşı önlemini aldı

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, etkili olabilecek kar yağışı ve buzlanmalara karşı Makine İkmal Bakım Onarım Müdürlüğü tarafından yapılan kış hazırlıklarını inceledi.

Karla mücadelenin 23 kişilik ekiple 24 saat esasına göre gerçekleştirileceğini belirten Başkan Vahap Akay, gerekli planlamaları yaptıklarını, bu kışı hiçbir olumsuzluk yaşamadan atlatmayı hedeflediklerini kaydetti.

“ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ PERSONEL VE EKİPMANLARI İLE HAZIR”

İncelemelerin ardından açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ocak – Şubat aylarında hava sıcaklığının beklenmedik oranda sıcak olduğu bir dönem yaşıyoruz. Ancak Meteoroloji Müdürlüğü’nden edindiğimiz bilgilere göre önümüzdeki hafta kar yağışı bekleniyor. Şiddetli ve ani yağışlarının olma ihtimalinin yüksek olduğu bir döneme de giriyoruz. Öncelikle ani yağmur baskınlarının herhangi bir felakete yol açacak düzeyde olmamasını umut ediyoruz. Ancak tabi ki ciddi bir yağmur beklentisi var. Su sorunlarının yaşanmaya başladığı, ciddi kurak bir dönemin yaşıyoruz. Biz de Çerkezköy Belediyesi olarak şehrin tamamında olası kar yağışlarının yol açacağı sıkıntılara karşı tedbirlerimizi aldık. Personelimiz, araç – gereçlerimiz ve malzemelerimiz hazır.” ifadelerini kullandı.

“GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI”

Malzeme ve araç bakımından hazırlıklı olduklarını söyleyen Başkan Akay, “Şu an itibariyle Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım Onarım Müdürlüğü’ne ait depolarımızda 200 ton yol tuzu, 50 ton sıvı tuz ve 12 ton da solüsyon var. Ayrıca 2 adet tuzlama makinesi, 1 adet solüsyon tankı, 2 adet kar küreme aracı, 3 adet kepçe, 2 adet kamyon ve 2 adet de greyder ile 23 personelden oluşan kışla mücadele ekibi hazır halde beklemektedir. Kötü hava koşullarına göre de Büyükşehir Belediyemizin depolarından ihtiyaca göre gerekli malzeme takviyesi de yapılacaktır” dedi.

“KARLA MÜCADELE EKİBİ 24 SAAT ESASINA GÖRE GÖREV YAPACAK”

Olumsuz hava koşulları nedeniyle meydana gelebilecek yoğun kar yağışı ve buzlanmalara karşı Çerkezköy Belediyesi karla mücadele ekiplerinin 24 saat esasına göre iki vardiya halinde çalışacağını belirten Akay, “Ekiplerimiz bu süreçte hazır halde ve tam donanımlı olarak bekletilecek. Özellikle ana arterler başta olmak üzere rampalar ve Atatürk Viyadüğü’nde meydana gelebilecek buzlanma olaylarına karşı ekiplerimiz sık aralıklarla gerekli kontrolleri yapacaklar ve tüm ana arterlerin yoğun kar yağışında trafiğe açık tutulması için çalışılacaklar.” ifadelerini kullandı.

“ZABITA EKİPLERİMİZ SÜREKLİ DEVRİYE GEZECEK”

Yollarda meydana gelebilecek buzlanma olaylarında tehlike arz eden bölgelerde de devamlı olarak zabıta ekiplerinin devriye gezeceğini sözlerine ekleyen Akay, “Zabıta ekiplerimiz sürekli olarak gerekli yol kontrollerini yapacaklar. Tehlike arz eden yolların trafiğe açılmasını sağlamak ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için, bu tür yollarda trafiğin rahatlaması için ilgili birime bilgilendirme yaparak karla mücadele ekiplerinin bu bölgelerde de gerekli çalışmaları yapmalarını sağlayacaklar.” diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 22:09

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65