Çerkezköy Belediyesi 10 bin 170 aileye yardım yaptı

Çerkezköy Belediyesi, pandemi sürecinde 10 bin 170 aileye yardım kolisi ulaştırdı.

Çerkezköy Belediyesi 10 bin 170 aileye yardım yaptı

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi tarafından hayırseverlerin katkıları ve belediyenin öz kaynakları ile pandemi sürecinde işsiz kalan, geçim sıkıntısı çeken ihtiyaç sahibi toplam 10 bin 170 aileye yardım kolisi ulaştırıldı.

Çerkezköy Belediyesi’nin 9 Nisan’da başlattığı kampanya ile harekete geçen 240 hayırsever toplam 6 bin 340 erzak kolisi bağışında bulundu. Çerkezköy Belediyesi de elini taşın altına koyarak kendi öz gücü ile 3 bin 830 erzak kolisi hazırladı. Hazırlanan yardım kolileri ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.

‘’240 HAYIRSEVER BAĞIŞTA BULUNDU’’

9 Nisan 2020 tarihinden bu yana toplam 10 bin 170 yardım kolisinin ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Korona Virüs salgını nedeni ile milletçe zor ve sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bu süreçte işsiz kalan vatandaşlarımız, gelir kaybına uğrayan insanlarımız oldu. Bu süreçte onların yanında olabilmek, bir nebze olsun sıkıntılarını dindirmek adına hayırseverlerimizin katkıları ile başlattığımız yardım kampanyasına toplam 240 hayırseverimiz katılarak, 6 bin 340 paket yardım kolisi bağışında bulundular. Kendilerine şahsım ve Çerkezköy Belediyesi olarak çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

‘’YARDIMLAR EVLERE TESLİM EDİLDİ’’

Yardımların belediye ekiplerince ihtiyaç sahibi ailelere verildiğini söyleyen Akay, “Hayırseverlerimizin ve Belediyemizin katkıları ile hazırlanan 10 bin 170 adet yardım kolisi Belediyemiz Ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ve Belediyemize müracaat ederek, yardım kolisi talebinde bulunan vatandaşlarımızın evlerine götürülerek, teslim edildi. Bu sıkıntılı süreçte yardım kolilerimizin hazırlanmasında katkısı ve emeği olan hayırsever vatandaşlarımıza, dağıtımını yapan Belediye personelimize bir kez teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 14:41

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet deniz
Ahmet deniz - 1 yıl Önce

Çorlu belediyesi adıma çıkan erzak kolisini bana taslim etmeden teslim edilmiştir olarak göstermiş
Teslim edilmiştir diye gösterilen koli ortada yok muhattap yok

Gülden balaban
Gülden balaban - 12 ay Önce

Erzak yardımı almak istiyorum. Cerkezkoy de oturuyorum

Aynur demir
Aynur demir - 7 ay Önce

Naklî yardım istiyorum kiraciyim

SIRADAKİ HABER

banner65