Belediye personellerine Sıfır Atık eğitimi verildi

Çerkezköy Belediyesi tarafından kurum içinde gerçekleştirilen eğitimler kapsamında, belediye personellerine “Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci” eğitimi verildi.

Belediye personellerine Sıfır Atık eğitimi verildi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce, Çevre Mühendisi M. Furkan Tülün tarafından, belediye personeline yönelik “Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci” eğitimi verildi.

Çerkezköy Belediyesi ana hizmet binasındaki konferans salonunda verilen eğitimde sıfır atık yaklaşımı ve uygulamaları hakkında belediye personeline detaylı bilgiler verildi. Aynı zamanda çevre sorunları ile alakalı dünyanın çeşitli bölgelerinden örnekler anlatılarak, gıda israfı, su kirliliği ve küresel ısınma konularına dikkat çekildi.

Atık piller, elektrikli ve elektronik atıklar ve ambalaj atıklarının toplanması kampanyası ile ilgili bilgilerin de verildiği eğitim semineri soru cevap bölümünün ardından sona erdi. Yetkililer, eğitimlerin Çerkezköy Belediyesi personelinin yanı sıra, kent genelindeki okullarda ve çeşitli STK’larda da devam edeceğini belirtti.

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65