Başkan Vahap Akay, yol çalışmalarını inceledi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Cumhuriyet Mahallesi Akan Sokak’ta devam eden yol genişletme ve kaldırım yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Vahap Akay, yol çalışmalarını inceledi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi Akan Sokak’ta yol genişletme ve kaldırım yapım çalışmalarına başladı. Kaliteli için sayfamızı ziyaret et.

Çalışmaları yerinde inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “İlk etapta mevcut kaldırımlar söküldü ve istinat duvarı yapımı için gerekli kazı çalışmaları gerçekleştirildi. Bölgede bulunan ana elektrik besleme hattının yer altına alınması ve mevcut aydınlatma direklerinin kaldırılması için TREDAŞ’a gerekli yazılar yazıldı” dedi.

‘’YOL GENİŞLİĞİ 10 METRE OLACAK’’

Yol genişliğini 10 metreye çıkartmak istediklerini belirten Akay, “Ekiplerimiz daha sonra ilk iş olarak istinat duvarı yapımına başlayacak. TREDAŞ’ın gerekli çalışmaları yapmasının ardından kaldırım yapımına başlanacak. Akabinde de yeni kaldırımlara dekoratif sokak aydınlatma direkleri konulacak. Çalışmaların tamamlanması ile Akan Sokak’ta kaldırımlar 2,5 metre, yol da 10 metre genişliğe kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 12:11

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65