Başkan Albayrak ve Akay, yatırımları inceledi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yaya yolu genişletme çalışması yapılacak olan Atatürk Viyadüğü’nde incelemelerde bulundular.

Başkan Albayrak ve Akay, yatırımları inceledi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy’ü ziyaret eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile birlikte Atatürk Viyadüğü’nde incelemelerde bulunarak, burada yapılacak olan yaya yolu genişletme çalışması hakkında bilgiler aldılar.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil ve Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’ün de katıldığı incelemede Atatürk Viyadüğü’nde yaya kaldırımı genişletme çalışmaları için 2 tane alternatif proje üzerindeki çalışmaların son aşamaya geldiği belirtilirken, birinci projede yaya kaldırımının 1.5 metre, ikinci proje de ise 2 metre olarak düşünüldüğü belirtilerek, nihai kararın verilmesinin ardından Atatürk Viyadüğü’nde bulunan yaya kaldırımı genişletme çalışmasına başlanılacağı ve çalışmaların Eylül ayına kadar tamamlanacağı kaydedildi.

ORMANA AKAN KANALİZASYON KALMAYACAK

Atatürk Viyadiğü’ndeki incelemenin ardından Cumhuriyet Mahallesi’ne geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Belediye Başkan Vahap Akay, TESKİ tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde başlatılan kanalizasyon hattı yapım çalışmalarını yerinde incelediler. Çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde ormana akan bazı kanalizasyon hatlarının kolektör hattı ile toplanarak, kanalizasyon hattına bağlanacağını ve artık ormana kanalizasyon suyunun akmayacağını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “TESKİ’nin Cumhuriyet Mahallemizdeki kanalizasyon hattı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte ormana akan kanalizasyonlar kolektör hattı ile toplanarak, arıtma tesisine ulaştırılacak” dedi.

YAĞMUR SUYU HATLARI YAPILACAK

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Şehit Doğan Çabuk Sokak, Ahmet Açlar Sokak ve 75. Yıl İlkokulu civarında TESKİ tarafından yapılacak yağmur suyu hattı çalışmaları hakkında bilgi alan ve bölgeyi gezen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Başkan Vahap Akay, ardından Fevzipaşa Mahallesi Hali Edip Adıvar Caddesi’ni BSH Kavşağı’na bağlayan alanda ve civar sokaklarda yine TESKİ tarafından yapılacak yağmur suyu hattı ve altyapı çalışmaları hakkında bilgiler alarak, alanda incelemelerde bulundular.

KAVAK DERE ETRAFINDA İNCELEMEDE BULUNDULAR

Ardından Namık Kemal Bulvarı ve Cengiz Topel Caddesi’nde yapılması planlanan orta refüj çalışması hakkında bilgiler alan ve incelemelerde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Akay, buradan Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kavak Dere etrafında yapılacak olan ve çalışmaların kısa süre içiresinde başlayacağı park ve yeşil alan hakkında bilgiler alarak, bölgede incelemelerde bulundular.

İÇME SUYU HATTI DEĞİŞİMİ BAŞLIYOR

Son olarak Yıldırım Beyazıt Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nde startı verilecek olan Çerkezköy İçme Suyu Hatlarının Değişimi Projesi hakkında TESKİ yetkililerinden bilgiler alan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, etap etap Çerkezköy’deki içme suyu hatlarının tamamen yenileneceğini ve işe başlangıç noktalarının Cumhuriyet Mahallesi ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi olacağını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 17:37

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Sarcan
Ahmet Sarcan - 1 yıl Önce

Çerkezköy deki yollardaki köstebek yuvalarınada bir el atsanız başkanım iyi olmazmı.

SIRADAKİ HABER

banner65