Başkan Akay altyapı çalışmalarını inceledi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Atatürk ve Öztrak Caddeleri’nde devam eden altyapı çalışmalarını inceledi.

Başkan Akay altyapı çalışmalarını inceledi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ)’nin ortak hayata geçireceği Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması 1. etap çalışmalarını yerinde inceledi.

Çalışmaların planlanan program dahilinde devam ettiğini belirten Başkan Akay, “İlk etapta başladığımız kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarını tamamladık. Ekiplerimiz şu anda kanalizasyon ve yağmur suyu bağlantılarını tamamlamak üzere. Akabinde bu etapta içme suyu hattımızı da yenileyeceğiz. Daha sonra caddemizin diğer kısmında çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

“ÇERKEZKÖY’ÜN ALTYAPI SORUNUNU ORTADAN KALDIRIYORUZ”

Proje kapsamında 15 bin 990 metre içme suyu hattının yenileneceğini belirten Başkan Vahap Akay, “11 bin 700 metre kanalizasyon hattı, 4 bin 900 metre yağmur suyu hattı inşası gerçekleştireceğiz. Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi 4 etapta yapılacak. Bu proje ile Çerkezköy’ün yıllardan beri süre gelen altyapı sorununu ortadan kaldıracağız.” açıklamasında bulundu.

“MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

Cumhuriyet Meydanı’na Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Tam Otomatik Yeraltı Otoparkı yapılacağını belirten Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Cumhuriyet Meydanı’nda modern bir Kent Meydanı yapacağız. Bununla birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından altyapısı tamamlanan Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 20 bin 160 ton sıcak asfalt çalışması yapacağız. Ayrıca altyapısı tamamlanan Atatürk ve Öztrak Caddelerinde üstyapı çalışmalarına başlayacağız. İki caddemizde engelli erişebilirliğinin sağlandığı, bisiklet yollarının, yaya kaldırımlarının, peyzaj düzenlemelerinin ve modern aydınlatma çalışmalarının olduğu üstyapı projesini hayata geçireceğiz. Çerkezköy’ün iki büyük caddesini son derece modern ve estetik bir görünüme kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 18:09

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65