Atatürk ve Öztrak Caddelerinin çehresi değişecek

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yakın tarihte hayata geçecek projelerle Atatürk ve Öztrak Caddelerinin çehresinin değişeceğini açıkladı.

Atatürk ve Öztrak Caddelerinin çehresi değişecek

Kapaklı Gazetesi - Atatürk ve Öztrak Caddelerinde 2021 yılının ilk çeyreğinde başlaması planlanan altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında belediye meclis üyelerine bilgi veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ayrıca 292 araçlık tam otomatik Meydan Altı Otopark Projesi ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

Atatürk ve Öztrak Caddelerinde yapılması planlanan altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında hazırlanan sunumu belediye meclis üyeleri ile birlikte izleyen Başkan Akay, Atatürk ve Öztrak Caddelerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, TESKİ’nin ve Çerkezköy Belediyesi’nin yapacağı çalışmalar olduğunu belirtti. Akay, “Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüz içme suyu hatlarını, kanalizasyon hatlarını, hem de yağmur suyu hatlarını yenileme çalışmalarını, aynı şekilde Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz Meydan Altı Otopark Projesi’ni, Çerkezköy Belediyesi olarak biz de Atatürk ve Öztrak Caddelerimizde üstyapı çalışmaları, peyzaj çalışmaları, aydınlatma çalışmaları yapacağız” dedi.

PROJELERE EŞ ZAMANLI BAŞLANACAK

3 kurumun eş zamanlı olarak üzerine düşen işleri yapma planının olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, projelere eş zamanlı başlayıp, yapılan planlama doğrultusunda bitirerek bu caddelerde yaşayan vatandaşların ve esnafların fazla mağdur etmemek istediklerini söyledi.

TESKİ 15 BİN 415 METRE ALTYAPI İMALATI YAPACAK

TESKİ’nin 1500 metrelik Atatürk Caddesi’nde, 1700 metrelik Öztrak Caddesi’nde olmak üzere yaklaşık 7 bin 265 metre sadece içme suyu hattı çalışması yapacağını ve bunun içerisinde ana isale hattının da olduğunu vurgulayan Vahap Akay, TESKİ’nin iki caddede 5 bin 650 metre kanalizasyon çalışması ve yaklaşık 2 bin 500 metrelik bir yağmur suyu hattı imalatı yapacağını kaydetti. TESKİ’nin iki caddede toplam 15 bin 415 metre içme suyu hattı, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştireceğini belirten Akay, TESKİ’nin bu projeleri ihaleye çıkma aşamasına kadar geldiğini söyledi.

YENİ SİRKÜLASYON PROJESİ HAZIRLANIYOR

Atatürk ve Öztrak Caddelerinin tek yönde devamına ilave olabilecek, bu iki c bağlantılı bulunan sokakların düzenlenmesi açısından Tekirdağ Büyükşehir belediyesi Ulaştırma Dairesi ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlileri ile birlikte bir sirkülasyon projesinin hazırlandığını ve geçtiğimiz haftalarda sayımların yapıldığını ifade eden Başkan Akay, “Bu sirkülasyon projesinin sonucuna göre de bu caddeye bağlanan sokakları tek yönlü veya iki yönlü gibi bırakma ile ilgili çalışma da yapılabilir. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

292 ARAÇLIK TAM OTOMATİK OTOPARK

Büyükşehir Belediyesi Etüt Proje Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan tam otomatik Meydan Altı Otoparkı ile ilgili de bilgi veren Vahap Akay, hazırlanan projeye göre Meydan Altı Otopark’ın girişinin Osmanlı Camii yanından olacağını ve tam karşısındaki Polis Noktası’nın olduğu alandan da çıkış yapılmasının planladığını belirterek, “Bu alanın altına 292 araçlık tam otomatik otopark projemiz var. Bu projenin 1 ay içinde hazır hale gelmesini ve 2021 başı itibari ile ihaleye çıkma aşamasına gelmesini bekliyoruz. Burada amaç Atatürk ve Öztrak Caddelerimizdeki park sorununu ortadan kaldırmak, Atatürk Caddesi, Uğur Mumcu ve Barbaros Caddeleri civarında oluşacak parklanma alanlarını Meydan Altı Otoparkı ile beslemek” diye konuştu.

KAPALI OTOPARK YENİLENİYOR

Öztrak Caddesi’nden çıkış alacak araçların Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden Çerkezköy Belediyesi’ne devir edilen Kapalı Otopark’ta yenileme çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Akay, “Öztrak Caddesi’nden beslenen otoparkımız da yenileme çalışmalarının olduğu Kapalı Otopark olacak” dedi.

TEBLİGATLAR GİTMEYE BAŞLADI

Atatürk ve Öztrak Caddelerinde yapılacak projeler kapsamında şuana kadar 32 vatandaşa tebligat gönderildiğini, Atatürk ve Öztrak Caddelerinden cephe alan binalardaki bodrum ve ön bahçe kullanılmasıyla ilgili tebligatların gönderilmeye devam edeceğini ifade eden Başkan Akay, “Giriş katlarda Atatürk Caddesi’nde yaklaşık 340, Öztrak Caddesi’nde 247,üst katları ile birlikte yaklaşık 1000 esnafımızın olduğu iki caddemizde düzenleme yapacağız. Biz bu sunumumuzu, hazırlığımızı, aklımızdan geçenleri, esnafımızdan taleplerimizi esnaflarımızla birlikte yapacağımız toplantılarla paylaşacağız. Burada asıl olan Çerkezköy’ün iki ana caddesini Çerkezköy’e yakışır bir hale getirmek” açıklamasını yaptı.

HERKESİ KATKI SUNMAYA DAVET EDİYORUM

Üç kurumun yapacağı çalışmaların hem zaman alacağını, hem de parasal olarak büyük yatırımlar olacağını belirten Başkan Akay, “İki caddeyi kendine getirirken esnaflarımızdan da taleplerimiz olacak. Yapılacak olan yeraltı, yerüstü işlerinden ziyade belki farkındayız, belki değiliz ama günde 10 defa önünden geçtiğimiz dükkanların cepheleri, tabelaları artık kontrolden çıkmış vaziyette. Bunların hepsi Kent Estetik Komisyonu tarafından bir karar altına alınacak. Alınacak karar Çerkezköy Belediye Meclisi’ne gelip, tartışılacak. Bu noktada esnafımızı da destek olmaya, Çerkezköy’ün caddelerini daha da güzelleştirme projelerine katkı sunmaya davet ediyorum” dedi.

İKİ CADDEDE ALTYAPIDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK

Hedeflerinin Şubat veya Mart ayı gibi TESKİ’yi bu proje kapsamında işe başlatmak olduğunu, bu proje kapsamında Atatürk ve Öztrak Caddelerinde altyapısı bulunan Tredaş, Telekom, Gazdaş vs. gibi kurumlardan hatlarını deplase etmelerini istediklerini ve onlarında 2021 başında TESKİ ile birlikte işe başlamasının planlandığını kaydeden Başkan Akay, 3 kurumu eş zamanlı çalışmalara başlamasının planlandığını ve 13-14 ay gibi bir zaman diliminde bitirilmesinin amaçlandığını söyledi.

FİKİR VE ÖNERİLERİ BİZLERLE PAYLAŞIN

Bu projeler ile ilgili esnafların, vatandaşların, belediye meclis üyelerinin fikirlerini, taleplerini, düşüncelerini, isteklerini paylaşmalarını talep eden Başkan Akay, gelen tüm fikirlerin ve taleplerin değerlendirilerek en doğru ve güzeli bulmayı amaçladıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 18:39

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muta matur
Muta matur - 4 hafta Önce

Çok değil bu caddelere rampa koyun. Tekerlekli sandalye ve arabalar kaldırımda rahat etsin

Gözde DEMİRKAYA
Gözde DEMİRKAYA - 4 hafta Önce

Sayın başkanım Çerkezköy şehit Erdinç duran parkı temizlenirse çocuklarımız daha güzel oynayabilecek ve gene şehit Erdinç duran sokak aralarina asfalt çalışması olursa daha iyi olur .

Murat soylu
Murat soylu - 4 hafta Önce

Otoparklar bedava olsun bakalim

Hakan çelik
Hakan çelik - 4 hafta Önce

Tünel yapın araçlar transit geçsin, işi olan otoparka bıraksın üstüne de yürüyüş yolu yapın. biraz maliyetli ama efsane olur yada caddeki yoğunluğu almak için avm yapın farklı bir bölgede

NAZMİ BAŞARAN
NAZMİ BAŞARAN - 3 hafta Önce

DEYERLİ BAŞKANIMIZ CALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM SAYGILAR SELAMLAR

SIRADAKİ HABER

banner3