Atatürk Kültür Merkezi, sanatın merkezi olacak

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde oluşturulan sanat atölyelerinde incelemelerde bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Atatürk Kültür Merkezimiz, sanatın merkezi olacak.” dedi.

Atatürk Kültür Merkezi, sanatın merkezi olacak

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 22 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan protokol ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden Çerkezköy Belediyesine devrolan Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

“KÜLTÜR SANAT KURSLARI KAYITLARI DEVAM EDİYOR”

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kültür Sanat Kurslarının, mahalle evlerinin yanı sıra bundan sonra Atatürk Kültür Merkezi’nde de gerçekleştirileceğini kaydeden Başkan Vahap Akay, “Pandemi tedbirleri gözetilerek gerçekleştireceğimiz Çerkezköy Belediyesi Sanat Kursları başvuruları 1 Şubat itibari ile başladı. Piyano, Yan Flüt, Gitar, Bağlama, Ukulele, İstanbul Kemençesi, Pop-Art, Yaratıcı Resim, Yağlı Boya ve Kara Kalem gibi branşlar için başvurular 12 Şubat Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek.” dedi.

“KURSİYERLERİMİZ İÇİN EN UYGUN ORTAMI SAĞLAMAYA ÇALIŞTIK”

Sanat Kursları için Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi içinde çeşitli sanat atölyeleri oluşturulduğunu sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Atatürk Kültür Merkezimiz içinde Müzik Sınıfı, Yaratıcı Drama-Tiyatro Odası, Satranç Odası, Görsel Sanatlar Odası oluşturduk. Kayıt yaptırdıkları dallarda kaliteli eğitim alabilmeleri ve kaliteli zaman geçirebilmeleri için, kursiyerlerimize en uygun ortamı sağlamaya gayret ettik” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUK KOROMUZU OLUŞTURUYORUZ”

Ayrıca çocukların sanat ve müziğe ilk adımlarını atmalarını sağlamak amacıyla Çocuk Korosu da oluşturulacağını belirten Başkan Vahap Akay, “Kentimiz sınırları içinde ikamet eden çocuklarımız için daha önce birçok kültürel ve sanatsal kurslar açtık. Çocuklarımızın öz kültürünü benimsemesi için şimdi de Çocuk Korosu oluşturacağız. 9-14 yaş arası müziğe ilgi duyan çocuklarımızın katılabileceği Çocuk Korosu da, çalışmalarını Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirecek. Çocuk Korosu için müracaatlar 12 Şubat Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Kurslarımız, Covid-19 kısıtlamaları çerçevesinde 65 yaş üstü vatandaşlarımız için hafta içi 10.00-13.00 saatleri arasında, 20 yaş altı vatandaşlarımız için 13.00-16.00 saatleri arasında, yaş dolayısıyla kısıtlamaya tabii olmayan vatandaşlarımız için ise 10.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 18:15

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65