As’dan Başkan Albayrak’a teşekkür

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa As, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve meclis üyelerine şoförlere yapılacak ödenek yardımıyla ilgili aldıkları karardan ötürü teşekkür etti.

As’dan Başkan Albayrak’a teşekkür

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan toplu taşıma esnafının, pandemiden kaynaklı zararlarının karşılanması amacıyla Nisan-Mayıs-Haziran 2020 aylarında verdikleri toplu taşıma hizmetine istinaden aylık biner TL gelir desteği ödemesi yapacağını açıklamasının ardından konuşan Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, destek kararını alanlara teşekkür etti.

"MAĞDURİYETİMİZİ DİLE GETİRDİK"

As, yaptığı açıklamasında; “Tüm dünyada ve ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüsün esnafımızın kazançları üzerinde olumsuz etkilerini azaltmak için şoför esnafımızın sorunlarını ve çözüm önerilerimizi yetkili makamlarla yaptığımız toplantılarla sürekli dile getirdik. En son 21 Eylül tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a, Birlik Başkanımız Sami Kayın, Tekirdağ Merkez Oda Başkanımız ve İlçe şoförler odası başkanlarıyla birlikte makamında ziyaret ederek toplu taşımı esnafımızın sorunlarını ve oluşan mağduriyetlerimizi dile getirdik. Başkanımız Kadir Albayrak, iletmiş olduğumuz sorunlarımıza kayıtsız kalmayarak meclis üyelerimiz ile birlikte aldıkları karar ile Nisan-Mayıs-Haziran aylarında pandemi sürecinin en etkili olduğu ve esnafımızın en zor dönemi yaşadığı aylarda toplu taşıma esnafımızın vermiş olduğu hizmet karşılığında aylık bin TL olmak üzere toplamda 3 bin TL gelir desteği ödemesi yapma kararı aldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye meclisinin almış olduğu bu karar ile yerel yönetimlerin esnafımızın yanında olması ve bu süreçte esnafımıza el uzatması bizler için çok sevindirici bir karardır. Bu sebeple alınan kararda başta Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere ve meclis üyelerine Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yönetimi ve esnafımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 17:09

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65