Ali Bozdağ’dan Başkan Akay’a teşekkür ziyareti

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a esnaflara verilen desteklerden ötürü teşekkür etti.

Ali Bozdağ’dan Başkan Akay’a teşekkür ziyareti

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, yönetimi ile birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret ederek, pandemi dolayısıyla kapanan işletmelere yapılan desteklerden dolayı teşekkür etti.

Çerkezköy Belediye Meclisi, Ocak ayında aldığı kararla ilçede iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunan ve pandemi süresinde genelge ile faaliyeti durdurulan Çerkezköy sınırları içerisindeki kahvehane, kıraathane, bilardo salonu, internet cafe, kır bahçesi ve halı sahalara 2021 yılı içerisinde bir defaya mahsus 2 bin TL yardım yaptı. Destek ödemelerinin ardından Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

“ALIŞVERİŞİNİZİ YEREL ESNAFTAN YAPIN”

Çerkezköy’ün Tekirdağ’da 11 ilçe içinde esnafa destek konusunda öncü olduğuna vurgu yapan Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, “Mevcut Belediyeler içinde 1 numara destek verdi. Biz de esnafımız adına Başkanımıza teşekkür etmek için ziyarette bulunmak istedik. Esnafa destek konusunda 11 ilçede en iyi durumda olan ilçeyiz. Bu konuda diğer ilçe esnaflarından da esnaf arkadaşlarımızın Başkanımıza teşekkürlerini getirdik” dedi. Bozdağ, konuşmasının sonunda tüm Çerkezköy halkının esnafa destek olması için alışverişlerini yerel esnaftan yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

“ESNAFIMIZ CİDDİ SIKINTILAR YAŞIYOR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “2020 ülkemiz ve tüm dünya için zorlu bir sene oldu. Maalesef hala da bu zorlu süreç devam ediyor. Bu süreçte esnafımız da ciddi sıkıntılar yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Esnafımızın şartları çok zor. İki ay evvel Cumhuriyet Halk Partili ve İYİ Partili Meclis Üyelerinin imzası ile esnafımıza destek konusunda öneri geldi. Çerkezköy Belediye Meclisi’nde 5393 sayılı Belediye Kanunu’ndan hareketle pandemi dolayısıyla kapalı olan işletmelere bir defaya mahsus olmak üzere 2 bin TL nakdi yardım yapılması kararı aldık” diye konuştu.

“BİR NEBZE DE OLSA DESTEK OLABİLDİYSEK NE MUTLU BİZE”

Başkan Akay, “Esnafımıza bir nebze de olsa destek olabildiysek ne mutlu bize. Allah esnafımıza kolaylık versin. Çok zor bir süreç. İnşallah daha güzel, daha sağlıklı günlere en kısa zamanda kavuşacağız.” ifadelerini kullandı. Ziyaret sonunda Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Belediye Başkan Akay’a üzerinde resminin bulunduğu dokuma tablo hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 18:42

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65