Ali Bozdağ Ahilik Haftası’nı kutladı

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, 14 – 20 Eylül Ahilik Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Ali Bozdağ Ahilik Haftası’nı kutladı

Kapaklı Gazetesi - Her yıl 14 – 20 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası dolasıyla bir açıklama yapan Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar OdaBaşkanı Ali Bozdağ, ‘’Ahilik, haksız rekabeti ortadan kaldırarak sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan bir oluşumdur.’’ dedi.

Ahiliğin tarihsel geçmişine değinen Bozdağ, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ahilik Haftası bu yıl 33’üncü kez kutlanacak. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin temeli olan Ahilik geleneği geçmişten günümüze devam eden en önemli kuruluşlardandır. ‘Elini, sofranı, kapını açık; gözünü, dilini, belini bağlı tut.’ diyen gönül adamı Ahi Evran-ı Veli tarafından temelleri atılan Ahilik geleneği, iyi ahlak, doğruluk, kardeşlik ve yardımseverlik gibi toplumsal değerleri esas alan, saygı ve sevgi çerçevesinde haksız rekabeti ortadan kaldırarak sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan bir oluşumdur. Ahilik kültürü ile dayanışma içerisinde olması daha da önem arz ediyor.

Geçmişten günümüze bir gelenek olarak devam eden Ahiliği bu yıl da kutlamanın gurur ve onuru içerisindeyiz. Ahi Evranı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla tüm esnaf, sanatkar, tüccar ve iş insanlarımızın Ahilik haftasını kutluyor, tarihimizde de olduğu gibi birlik ve dayanışma içerisinde hareket etmenin devamını diliyorum. Kardeşlik, hoşgörü, birlik ve beraberliğin sembolü olan Ahilik Haftası kutlu olsun.”

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 14:32

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65