Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Akay, Bağlık Mahallesi’ndeki kursiyerlerle buluştu

Bağlık Mahalle Evi kursiyerleri tarafından organize edilen kahvaltı programına katılan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

Akay, Bağlık Mahallesi’ndeki kursiyerlerle buluştu

Bağlık Mahalle Evi kursiyerleri tarafından organize edilen kahvaltı programına katılan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

   Kahvaltı programına Başkan Vahap Akay’ın yanı sıra Bağlık Mahalle Muhtarı Tahsin Akgün, Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Mahalle Evleri projesine ilk olarak Veliköy Mahallesi’nde başlanıldığını anımsatan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kızılpınar Mahalle Evimizi oluşturduk. Ardından Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezimizi açtık. Sonrasında da Bağlık Mahalle Evimizi kurduk. Mahalle Evleri projesi kapsamında 5. durağımız ise Fatih Mahallemiz olacak” dedi.

‘’KURSİYER SAYIMIZ HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTIYOR’’

   Bağlık Mahalle Evi’nde Okuma-Yazma, Rölyef, Takı Tasarım, Hediyelik Eşya, Bağlama ve Gitar kurslarının devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Kadınlarımızdan gelen yoğun talep üzerine Bağlık Mahalle Evimize 5 adet dikiş makinesi aldık. 15 Ekim Pazartesi günü itibariyle Dikiş Nakış kursumuz da başlayacak. Şimdiden kursiyer sayısı 30’a ulaştı. Bağlık Mahalle Evi çatısı altında bir araya gelen kadın sayımız her geçen gün daha da artıyor. Kadınlarımızın bu ilgisi bizleri ayrıca mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

‘’BİLGİSAYAR ODASI OLUŞTURULACAK’’

   Kadınların yanı sıra Bağlık Mahalle Evi bünyesinde çocuklarımız için de faaliyetler gerçekleştirileceğini kaydeden Belediye Başkanı Akay, “Bağlık Mahalle Evi bünyesinde bir de Bilgisayar Odası oluşturacağız. Böylece Kızılpınar Mahalle Evimizde olduğu gibi burada da çocuklarımız Bilgisayar Odası’nda ödevlerini yapabilecek ve ders çalışabilecekler. Boş zamanlarını daha faydalı bir şekilde kullanabilecekler” şeklinde konuştu.

AKAY’A ANLAMLI HEDİYE

Başkan Akay, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi. Akay, daha sonra Bağlık Mahalle Evi kursiyerleri tarafından hazırlanan el işi ürünleri inceledi. Programda Akay’a kursiyerler tarafından bir de Atatürk tablosu hediye edildi ve düzenlenen program hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65