AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Bozdağ’dan esnafların sorunlarını dinledi

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, yönetimi ile birlikte Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinledi.

AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Bozdağ’dan esnafların sorunlarını dinledi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy’de bir dizi temaslar gerçekleştiren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, yönetimi ile birlikte Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ’ı da ziyaret etti. Ziyarette Bozdağ, Özcan’a esnafların hükümetten beklentilerini ve yapılması gerekenleri anlattı.

‘’ESNAFLARIMIZA İNDİRİM TALEBİMİZ VAR’’

Pandemiden dolayı esnafın sıkıntı yaşadığını ifade eden Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, “Pandemiden dolayı mağdur olan esnaflarımız var. Kapalı olan işletmeler var. Fakat faturaları gelmeye devam ediyor. Bunlardan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Yine restoranlar, lokantaların da bir mağduriyeti var. Devletimizin destekleri için kendilerini yönlendirdik. Belediyelerden bu konuda bir atılım oldu. Onlar da destek vermeye karar verdi. TREPAŞ ve doğalgaz için görüşmelerimiz sürüyor. Esnafımıza indirim talebimiz var.” dedi.

‘’SİZDEN DESTEK BEKLİYORUZ’’

Hükümetin pandemi döneminde mağdur olan esnaflar için ekstra önlemler alması gerektiğini kaydeden Bozdağ, ‘’Biz iki tarafın da mağdur olmamasını istiyoruz. Çerkezköy ve Kapaklı’nın ortak özelliği var. Burada memleketinden kopup gelmiş insanlarımız hayata tutunmaya çalışıyor. Kendi üzerlerine yaşadıkları kan davaları vs. gibi olaylardan dolayı iş yerini kendi adına açamıyor. Bölgemizde bu tür sıkıntılarımız mevcut. Sizden de destek bekliyoruz. Bunların dışında işletme sahibi bakkal, ama tekel ruhsatı var bu yüzden kapalı kalıyor. Bununla ilgili idarecilerle konuştuk, bize biraz daha o konuda yardımcı oldular. Rabbimizden bu sıkıntılı dönemlerden bizleri kurtarmasını diliyorum. Biz de vatandaş olarak üstümüze düşeni yapmalıyız.” ifadelerini kullandı.

‘’EN BÜYÜK İSTEĞİMİZ VATANDAŞA DOKUNMAK’’

Bozdağ’ın taleplerini dinleyip not alan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ise, esnafların taleplerini üst makamlara ileteceğini söyledi. Özcan, “Çerkezköy’de bazı incelemeler ve kurum ziyaretleri yaptık. En büyük isteğimiz vatandaşa dokunmak, yanında olduğumuzu hissettirmek. Her Salı günü toplantı yapıyoruz. Bununla ilgili sahada her zaman yer almak istiyoruz. Bu dönemde vatandaşlarımızla bir araya gelemiyoruz. Biz de sosyal mesafe ve maske kuralına uygun olarak vatandaşımızdan kopmamaya çalışıyoruz. Hayatın da idame edilmesi lazım. Bunu yaparken de sağlığımıza dikkat etmemiz lazım.’’ dedi.

‘’BİR VATANDAŞ EVİNE EKMEK GÖTÜREMİYORSA O BİZİM SORUMLULUĞUMUZDA’’

İl Başkanı Özcan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Esnafımıza önem veriyoruz. Ticaretin devam etmesini istiyoruz. Pandemiyi en az zararla atlatmayı hedefliyoruz. Biz pandemiyle mücadele ediyoruz. Ticaretin de çarkını az da olsa döndürüyoruz. Pandeminin ilk gününde insanımızın birebir temas ettiği yerler kapatıldı. Tedbir alındı. Kısa çalışma ödenekleri ve kira desteklerinin yanı sıra nakdi ücret destekleri ile vatandaşımızın ve esnafımızın az zarar görmesini hedefliyoruz. Pandemi hayatımıza gireli 1 yıl oldu. Bu dönemde de devletimizin çeşitli hamleleri var. Kapatılan işletmelere bin lira destek sağlanıyor. Tüm memurlarımız elini taşa sokarak, herkese hizmet etmeye gayret ettiler. Esnafımıza bizim de destek olmamız gerekiyor. Bunun bilincindeyiz ve destek olmaya devam edeceğiz. Sahada geziyoruz. Başka siyasi partileri sahada göremezsiniz, yalnızca biz geziyoruz. Sokağın en ücra köşesinde bir vatandaş evine ekmek götüremiyorsa o bizim sorumluluğumuzda. Biz gerekenleri yapmak zorundayız.’’

Açıklamalarının ardından Özcan, Bozdağ’dan esnafların kredi talepleri ve yardım müracaatları ile ilgili Bilgi aldı. Yüzde 40’ın üzerinde talep olduğunu dile getiren Bozdağ, taleplerin alınmaya devam ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 17:26

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN Ç.
HASAN Ç. - 4 ay Önce

HADİ ORDAN BEE VATANDAŞIN İÇİNE ÇIKACAK YÜZÜNÜZ YOK NERDE AKP LİLER NERDE MİLLET VEKİLLERİ HİÇ BİRİ PİYASADA YOK

SIRADAKİ HABER

banner65