Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

3. Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenlikleri başladı

Çerkezköy Belediyesi 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği 3 misafir ülkenin de çocuklarının katılımı ile Kızılpınar ve Veliköy mahallelerinde yapılan etkinliklerle başladı.

3. Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenlikleri başladı

Çerkezköy Belediyesi 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği 3 misafir ülkenin de çocuklarının katılımı ile Kızılpınar ve Veliköy mahallelerinde yapılan etkinliklerle başladı.

Çerkezköy Belediyesi 3. Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kutlamaları 21 Nisan 2018 Cumartesi günü Kızılpınar Mahallesi’nde 125. Yıl Orta Okulu Bahçesi’nde, saat 12.00’da Nurullah Narin Ortaokulu Korosu gösterileri ile başladı.

KIZILPINAR’DA MUHTEŞEM ATMOSFER

Şehit Mustafa Baykuş İlk Okulu Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ile devam eden etkinlikler Cumhuriyet Orta Okulu Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ve Sirk Trockia gösterisi ile devam etti. Bulgaristan Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisinin ardından Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi, ardından da İzmir Border Halk Oyunları Ekibi sahne aldı.  Kızılpınar Mahallesi’ndeki kutlama programı Palyaço Müzikali ve Sihirbaz Müzikli Çocuk Gösterisi ile sona erdi. Kızılpınar Mahallesi’ndeki kutlama programı boyunca çocuklar şişme oyun parkları alanlarında ve yüz boyama alanlarında eğlenceli aktivitelere katıldı. Ayrıca etkinlik boyunca Çerkezköy Belediyesi tarafından çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır ikramında bulunuldu.

VELİKÖY ÇOCUK ÇIĞLIKLARI İLE ŞENLENDİ

Çerkezköy Belediyesi 3. Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kutlamalarının gerçekleştirdiği bir diğer nokta ise Veliköy Mahallesi Hürriyet Parkı oldu. Veliköy’deki etkinlikler ise saat 12.00’da Özel Gülerçin Orta Okulu Gençlik Korosu’nun sahne alması ile başladı. Arnavutluk Halk Oyunları Ekibi ve Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu Halk Oyunları Ekibinin gösterileri ile devam eden etkinlikler Palyaço Müzikali, Sihirbaz Müzikli Çocuk gösterisi ile devam etti. Kıbrıs Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisinin ardından Sirk Trockia gösterisi sahnelendi. Veliköy Mahallesi’nde kutlama programı boyunca çocuklar şişme oyun parkları alanları ve yüz boyama alanlarında eğlenceli aktivitelere katıldı. Burada da etkinlik boyunca çocuklara türlü ikramlarda bulunuldu.

‘’BU GÜZEL GÜNÜ BERABER KUTLUYORUZ’’

Kızılpınar ve Veliköy Mahallesi’nde yapılan Çerkezköy Belediyesi 3. Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kutlamalarına katılan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, festivale katılan konuk ülkelerin çocuklarına teşekkür ederek, “Bugün Türk Milleti için çok anlamlı bir gün. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktası bir gün. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu güzel günü bizlere armağan eden atalarımıza, Cumhuriyetin geleceği çocuklarımıza, yani sizlere armağan eden büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e şükran duygularımızı hep beraber gönderiyoruz. Festivalimizin bugün 3.’sünü düzenliyoruz. Arnavutluk’tan gelen, Bulgaristan’dan, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden, İzmir’den gelen misafirlerimiz, çocuklarımız var. Çerkezköyümüzün çocukları ile, misafir ülkelerden gelen çocuklarımız ile beraber bu güzel günü kutluyoruz. Bugün Kızılpınar ve Veliköy’de kutluyoruz. Yarın Çerkezköy’de kutlayacağız. Hepinizi oraya bekliyorum. Bir kez daha 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum’’ dedi.

KUTLAMALAR KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLAYACAK

Çerkezköy Belediyesi 3. Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği ilçe merkezindeki kutlamalar ise 22 Nisan Pazar günü saat 12.30’da kortej yürüyüşü ile başlayacak. Vatan Size Minnettar Anıtı önünden hareket edecek olan kortejde Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü İzcilerinin yanı sıra, Arnavutluk, KKTC, Bulgaristan ve İzmir’den misafir gruplar ile Çerkezköylü çocuklar ve vatandaşlar yer alacak.

HALK OYUNLARI SAHNELENECEK

Kortejin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kapalı Otopark üzerinde hazırlanacak olan Festival Alanı’na ulaşmasının ardından Çerkezköy Belediyesi 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’nin açılışı gerçekleştirilecek ve Çerkezköy Belediyesi Halk Oyunları Ekibi gösterisini sunacak. Ardından Bulgaristan Halk Oyunları Ekibi ile İzmir Border Halk Oyunları Ekipleri hazırladıkları gösterilerini sunacak. Çerkezköy Satranç ve Halk Oyunları Spor Merkezi Halk Oyunları Ekibinin Artvin Yöresi oyunlarını sahnelemesinin ardından Mevlana İlkokulu Dans Gösterisini sahneleyecek.

SİRK, PALYAÇO VE ÇOCUK TİYATROLARI OLACAK

 Çerkezköy Belediyesi Ritim Grubu’nun sahne almasının ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halk Oyunları Ekibi ile Arnavutluk Halk Oyunları Ekibi hazırladıkları gösterileri sahneleyecek. Halk oyunlarının sahnelenmesinin ardından Sirk Trockia gösterisi yapılacak ve Çerkezköy Belediyesi 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği Palyaço Müzikali olan Sihirbaz Müzikli Çocuk Gösterisi ve Maşa ile Koca Ayı adlı oyunların sahnelenmesi ile sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 11:50

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3