13 bin kişiye ücretsiz kıyafet desteği sunuldu

Vatandaşların kullanmadığı kıyafetler, Çerkezköy Belediyesi tarafından Kızılpınar Kültür Merkezi’nde açılan El Ele Butik mağazasında ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor.

13 bin kişiye ücretsiz kıyafet desteği sunuldu

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesi tarafından yaklaşık 3 yıl önce açılan ‘El Ele Butikmağazasında ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülüyor. 3 yıllık süreçte yaklaşık 13 bin vatandaşa hizmet veren mağazada para geçmiyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, mağazadan istediği kıyafet ve oyuncağı ücretsiz olarak alabiliyor.

ÜCRETSİZ OLARAK ULAŞTIRILIYOR

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda binlerce ziyaretçi ağırlayan mağazada yaklaşık 13 bin vatandaş kıyafet ihtiyacını buradan karşıladı. Yaklaşık 3 yıl önce kurulan mağazada 2017 yılında 2 bin, 2018 yılında 3 bin, 2019 yılında 6 bin ve bu yıl da 2 bin kişi faydalandı. İkinci el oyuncaktan kıyafete yüzlerce çeşit ürünün bulunduğu mağazada ücretsiz olarak binlerce kıyafet dağıtımı yapıldı.

OYUNCAK, KIYAFET, AYAKKABI MEVCUT

İhtiyaç sahibi ailelerin giysi ihtiyacını gidermek, bayrama çocukları ile mutlu girmelerini sağlamak için açılan El Ele Butik Mağazası’nda “Bugün bir iyilik yapmaya var mısın?” sloganıyla hayırseverlerin bağışladığı giysiler, ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor. Mağazada ikinci el oyuncaklardan, çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere yazlık giysiler, ayakkabılar ihtiyaç sahiplerine hediye ediliyor. Mağazadaki giysilerin birçoğu yeni ürünlerden oluşurken, kentte faaliyet gösteren dernek ve STK’ların da desteğiyle mağazaya kıyafet desteği her geçen gün katlanarak devam ediyor.

EŞYALAR NASIL ULAŞTIRILIYOR?

Çerkezköy’de kıyafet desteğinde bulunmak isteyen vatandaşlar, bağış yapacakları kıyafetleri temiz ve ütülü bir şekilde kentte bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezine, Çerkezköy Belediyesi Danışma Birimine veya Kızılpınar Mahallesi’nde bulunan Kültür Merkezine ulaştırabilecekler. Kıyafetler tek tek kontrol edildikten sonra, temiz ve kullanıma hazır bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 11:49

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerife Öztas
Şerife Öztas - 1 yıl Önce

Merhaba kapaklı da ulaştırabileceğimiz bir yer varmı dır. 2 küçük çocugum var bu hafta kıyafetleri ayıracağım ulaştırma sansım pek yok çerkezköye

yeşim baydar
yeşim baydar - 1 yıl Önce

merhaba benim çocuklarımın da ayakkabı giyim ihtiyaçları var nasıl başvuruyoruz ayrıca yardım severlerin gönüllerince saglik

Tuba bayram
Tuba bayram - 1 yıl Önce

Kıyafet için

Songül ortaç
Songül ortaç - 1 yıl Önce

Merhaba nasi l yardım alabilirim ihtiyacımız var

SIRADAKİ HABER

banner65