12 sokakta asfalt çalışması tamamlandı

Bağlık Mahallesi’nde sıcak asfalt kaplama çalışmaları kapsamında 12 sokakta yaklaşık 22 bin 700 metrekarelik bir yol ağının sıcak asfalt ile kaplandı.

12 sokakta asfalt çalışması tamamlandı

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Belediyesinin Haziran ayı başında başlattığı sıcak asfalt kaplama çalışmaları kapsamında Bağlık Mahallesi’nde 12 sokakta toplam 22 bin 700 metrekarelik yol ağı sıcak asfalt ile kaplandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Sıcak asfalt kaplama çalışmalarımız kapsamında Bağlık Mahallemizde Lale Sokak, Hanımeli Sokak, Safran Sokak, Cevizli Sokak (Kahve önü), Saksı Sokak, Gelincik Sokak, Çimenli Sokak, Ürkmez Sokak, Aksu Sokak, Yaldız Sokak, Zambak Sokak ve Söğütlü Sokak’ta tamamlayarak yaklaşık 22 bin 700 metrekarelik bir yol ağımızı sıcak asfalt ile kapladık.” dedi.

“5 MAHALLEMİZDE 90 BİN METREKARE SICAK ASFALT KAPLAMASI YAPILDI”

2 aylık süre zarfında Kızılpınar Atatürk, Veliköy, Gazi Osman Paşa ve Fatih Mahallelerinin ardından Bağlık Mahallesi’nde sıcak asfalt çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Başkan Akay, “Sıcak asfalt kaplama çalışmalarımıza İstasyon Mahallemizde devam edeceğiz. İstasyon Mahallemizde tespit ettiğimiz 26 sokakta yaklaşık 53 bin 358 metrekarelik bir yol ağımızı sıcak asfalt ile kaplamayı hedefliyoruz. Bugüne kadar 5 mahallemizde yaklaşık 90 bin metrekarelik bir yol ağımızın sıcak asfalt kaplamasını tamamladık. 2021 yılı içerisinde Çerkezköy genelinde tespit ettiğimiz yaklaşık 90 cadde ve sokakta 17 milyon TL’lik bir asfalt yatırımı yaparak, toplamda 204 bin 691 metrekarelik yol ağımızı sıcak asfalt ile kaplamış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 11:45

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65