Rüşvet operasyonu: 18 kişi gözaltına alındı

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada, Tekirdağ Gümrük Müdürlüğü görevlisi 18 personel rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Rüşvet operasyonu: 18 kişi gözaltına alındı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada, Tekirdağ Gümrük Müdürlüğü görevlisi 18 personel rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Tekirdağ Gümrük Müdürlüğü personelinin gümrükle ilişkili şirket görevlilerinden rüşvet aldığı iddiası ile ilgili 2019 yılı Şubat ayında soruşturma başlatıldı. 8 aylık soruşturma süresi boyunca iletişim ve ortam dinlemeleri, görüntü kayıtları, fiziki takipler ve banka hesap hareketlerinden gerekli delillendirmeler gerçekleştirildi.

Rüşvet suçu kapsamında delillendirmesi yapılan, aralarında Diyarbakır’da görevli eski Tekirdağ Gümrük İl Müdürü ve yardımcısının da bulunduğu 19 şüpheli şahsa yönelik, İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir illeri de dahil olmak üzere yakalama çalışmaları için sabah saatlerinde düğmeye basıldı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonda 18 şüpheli şahıs gözaltına alınırken, 1 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 18:39

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
şemşettin aşçı
şemşettin aşçı - 5 ay Önce

memleketimizde atasözü gibi olmuş laflar vardır bu konular ile alakalı. örneğin....
- benim memurum işini bilir.
- kuru maaş........................... bu ikisi durumu gayet güzel özetler....gerisi yalannnnn!!!!

SIRADAKİ HABER

banner3