Emniyet dolandırıcılara karşı uyardı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığının adını kullanarak vatandaşları dolandıran sitelere karşı uyardı.

Emniyet dolandırıcılara karşı uyardı

Kapaklı Gazetesi - Sosyal platformlarda Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) adı kullanılarak vatandaşların tuzağa düşürüldüğünü tespit eden Emniyet Genel Müdürlüğü, sanal dolandırıcılara karşı bir uyardı.

Yayımlanan uyarıda, ‘ücretsiz tablet dağıtımı’ gibi yalanlarla vatandaşların virüslü sitelere yönlendirildiğini belirten yetkililer; “Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) adı kullanılarak ücretsiz tablet dağıtımı yapıldığını belirten ve içeriğinde zararlı yazılım ( virüs ) linkleri bulunan kısa mesajların gönderildiği ve bu yöntem ile vatandaşlarımızın mağdur edildiği görülmüştür.

Kaynağı belli olmayan linklere tıklanmaması, vatandaşlarımızın ve kullanmış oldukları mobil cihazların güvenlikleri açısından önemli olmakla birlikte, bu tarz içeriklere itibar edilmemesi ve konunun en yakın kolluk birimine bildirilmesi önem arz etmektedir.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 10:11

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65