40 kişi ıspanaktan zehirlendi

İstanbul’da yaşanan ıspanak zehirlenmelerinin ardından aynı vaka Tekirdağ’da da yaşandı. Çerkezköy’de 22, Çorlu’da 12, Saray’da 4, Süleymanpaşa’da iki kişi mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetleriyle hastanelere kaldırıldı.

40 kişi ıspanaktan zehirlendi

Kapaklı Gazetesi - İstanbul’da yaşanan ıspanak zehirlenmelerinin ardından aynı vaka Tekirdağ’da da yaşandı. Çerkezköy’de 22, Çorlu’da 12, Saray’da 4, Süleymanpaşa’da iki kişi mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetleriyle hastanelere kaldırıldı.  

İddiaya göre, Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada gece vardiyasında çıkan ıspanak yemeğinden yiyen 22 kişi mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öte yandan Saray’da 4, Çorlu’da 12 ve Süleymanpaşa’da iki kişi aynı şikayetlerle Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılanlardan birinin Süleymanpaşa Sağlık Hak-Sen İlçe Başkanı Selim Kafadar olduğu öğrenildi. Kafadar'ın geçici hafıza kaybı yaşadığı ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü'nce kentte ıspanak yedikten sonra 40 kişinin, zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurduğu açıklandı. İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Tekirdağ genelinde toplam 40 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelerimize başvurmuştur. Herhangi bir hayati tehlikesi olmayan 40 hastamızdan 39'u tedavilerinin ardından taburcu edilmiş olup, 1 hastamızın tedavisi devam etmektedir. İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından başlatılan incelemede, benzer şikayetleri olan hastalarımızın ortak noktalarının ıspanak yemekleri olmasından dolayı bu alana yoğunlaşılmıştır. İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince numune alınmış ancak tetkikler henüz sonuçlanmamıştır. Dolayısıyla hastalarımızın şikayetlerinin kesin nedeni, tetkikler sonuçlandığında belirlenmiş olacaktır. İl Sağlık ve İl Tarım Müdürlüklerimiz olayı titizlikle takip etmektedir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 18:15

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3